SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Cenk Tosun: Galibiyete sevinemedik

Beşiktaş'ta Alanyaspor karşısında 2 golle yıldızlaşan başarılı golcü Cenk Tosun, Gaziantep'te gelişen patlama olayı sonrasında çok üzüldüklerini ve galibiyet sevinci yaşayamadıkalrını söyledi.

Güncellenme: 00:14, 21/08/2016
Cenk Tosun: Galibiyete sevinemedik

Beşiktaş’ın ilk lig maçında 2 gol kaydederek iyi bir başlangıç kaydeden Cenk Tosun, ve maçın adamı Sseçilen Oğuzhan Özyakup açıklamalarda bulundular. Cenk Tosun, maç sonrasında Gaziantep’teki patlama olayının haberini aldıklarını ve galibiyete sevinemediklerini söyleyerek olaya duyarlılığını ifade etti.

Cenk Tosun, “Gaziantep’te bir patlama olmuş. Maçtan sonra galibiyete bile sevinemedik. Onu söylemek istedim. Maça gelecek olursak baskılı başlamak istedik. Gol pozisyonlarına da girdik. İlk yarı belki daha fazla gol atabilirdik ama 2 gol attık. İkinci devre de sadece birkaç pozisyon dışında hakimiyet bizdeydi. Son saniyede istemediğimiz gol yedik; ama ilk maçta 3 puanla başladığımız için, iyi bir başlangıç yaptığımız için mutluyum. İyi bir sezon başı dönemi geçirdik. Hoca bizi iyi hazırladı. Galatasaray maçında da iyi oynamıştık. Maçın hakkı o değildi. Mental olarak ben kendimi hazır tutmaya çalışıyorum.” diye konuştu.

ÖZYAKUP: “ŞAMPİYONLAR LİGİ AFFETMEZ”

Oğuzhan Özyakup ise 4-0’dan sonra konsantrasyonlarını kaybettiklerini ve daha dikkatli olmaları gerektiğini ifade etti.

Özyakup, “Maça iyi başlamak bizim için çok önemliydi. Kendi evimizde sezonun ilk maçı çok önemliydi bizim için. 6. dakiakda golü bulmak bizi rahatlattı. 90 dakika boyunca oyun konrolü bizdeydi. Geçen sene, geçen senede kaldı. Geçen sene de hatalar yaptık. Onları düzeltmemiz ve yükselmemiz gerekiyor. 4-0 olunca takımda bir rahatlık oluşuyor ister istemez. Burada fark etmez ama Şampiyonlar Ligi’nde böyle ufak detaylar maçı belirleyecek.” ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:00:09,