SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor için Kasımpaşa karşılaşması çok önemliydi. Bordo-mavililer son yıllarda Kasımpaşa karşısında istediği sonuçları alamıyordu. Geçen yıl da tarihe not düşülecek ağır bir yenilgi ile sezonu kapatmıştı. Geçen sezondan bu yana çok şeyin değiştiği, camiaya güven verme adına sahaya mutlak galibiyet için çıktı. Teknik Direktör Ersun Yanal yeni transferlerden Castillo, Onazi ve Durica'yı ilk 11'de sahaya sürdü. Ibanez, Suk ve Bero'yu kulübede tuttu.

Seyircisiz oynanan karşılaşmada iki takım da ilk yarım saatlik bölümde kontrollü futbolu tercih etti. Konuk takım savunması 20. dakikada inanılmaz bir hata yaptı. Tarouco'nun hatasını Onazi affetmedi. İlk yarı ev sahibi takımın üstünlüğü ile sona erdi.

İki takım da ikinci yarıya aynı kadrolarla başladı. Pozisyon açısından ikinci yarı daha hareketliydi. Kasımpaşa, Pereira ve Koita ile topu boş kaleye gönderemedi. Oyuna ilk müdahaleyi Çalımbay yaptı. 55. dakikada Veysel yerini Shala'ya bıraktı. Yanal, 62. dakikada oyuna çift oyuncu değiştirip hamle yaptı. Muhammet'in yerine Suk, Castillo'nun yerine ise Mustafa Akbaş girdi. Aşırı nem altında oynanan karşılaşmada futbol kalitesi vasatın üzerine çıkmadı. Trabzonspor'un yeni transferi Onazi gecenin öne çıkan ismi oldu. Her iki yarıda attığı gollerle gecenin sessizliğini bozup skoru belirledi. Lige üç puanla başlayarak Kasımpaşa fobisini de sonlandırmış oldu.