SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sezon başında Fenerbahçe’den Inter’e bedelsiz olarak transfer olan Caner Erkin, takımdaki teknik direktör değişikliğinden olumsuz etkilendi. Roberto Mancini’nin yerine takımın başına geçirilen Frank de Boer’un, 27 yaşındaki futbolcuyu kadroda düşünmediği öğrenildi.

amkspor.com / DIŞ HABERLER

Fenerbahçe ile olan sözleşmesini uzatmayıp İtalya Serie A’ya giden Caner Erkin, o dönemki teknik adam Roberto Mancini’nin isteği üzerine Inter’e imza atmıştı. Hazırlık maçlarında vasat bir görüntü sergileyen milli futbolcu, yine de Mancini’nin ilk 11 planlarında kendisine yer bulmuştu.

Ancak hazırlık maçlarında alınan kötü sonuçlar, sezon başlamadan Inter’de teknik adam değişikliğine yol açtı. Mancini gönderilirken yerine Hollandalı Frank de Boer geldi. Bu değişiklik Caner Erkin’in İtalyan ekibindeki yerini tehlikeye soktu. Takımın yeni patronu De Boer’in Caner Erkin’i ilk 11’de düşünmediği öğrenildi. İtalyan basınında yer alan haberlere göre De Boer, milli futbolcunun bölgesinde Davide Santon’u oynatmaya karar verdi.

Hollandalı teknik adamın savunmasını eksik bulduğu milli futbolcunun, İtalya Ligi’nde oynayacak fizik kapasite olmadığını ve iyi bir teklif gelirse satılabileceğini yönetime iletti. Inter yönetimi de İspanya ve Almanya’da talipleri bulunan 27 yaşındaki futbolcuya yapılan teklifleri dinlemeye başladı.

Yayınlanma Tarihi:12:38,