SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Teknik Direktör Dick Advocaat, oyuncularıyla bir toplantı yaparak, “Benim için takımdaki her futbolcu eşittir” dedi ve baştan kimseye taviz vermeyeceğini gösterdi. Herkesin forma şansının eşit olduğunu da belirten Hollandalı hoca, “Benim sizden tek beklentim, formayı almak için idmanlarda çok çalışmanız. Sonuçta hak eden formayı giyer. Kadrodaki tüm isimlerden, uzun maratonda yararlanacağım” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERFenerbahçe`nin yeni lideri Salih UçanFenerbahçe`nin yeni lideri Salih Uçan

Hollandalı çalıştırıcı, konuşması sırasında futbolcularına oyunu kesinlikle dikine oynamaları için talimat verdi. Antrenmanlarda da bunun çalışmasını yaptıran Advocaat, “Derinlemesine paslar atın. Daha az yan pas yapın. Çabuk futbol oynayın ve rakibi şaşırtın. Böylece pozisyon üretme şansımız daha da artacaktır. Sizlerin kalitesi, bu sistemi uygulamaya çok uygun. Yana değil, dikine oynayın” şeklinde konuştu.

İLGİLİ HABEREmenike mutsuzEmenike mutsuz

TAKIMIN SAYGISINI KAZANDI

Dick Advocaat, kısa sürede oyuncuların saygısını da kazandı. Hollandalı hoca, tesislerdeki odasının kapısının herkese açık olduğunu vurgularken, “İsteyen, istediği an yanıma gelebilir. Sorunu olan, benimle paylaşabilir” diyerek, takımamesaj verdi. Böylece, son yıllarda kaybolmaya yüz tutan teknik heyet oyuncu disiplini yeniden sağlandı. Takımla iyi ilişkiler kuran Advocaat, her oyuncusuyla birebir ilgilenirken, bunları fazla uzun tutmayıp onları sıkmıyor. Oyuncuların görüşlerini dinliyor ve onlara saygı gösteriyor. İdmanlar sırasında da her şeyi kendisi planlayan tecrübeli hoca, çalışmada hata yapan oyuncusuna bağırmak yerine, yanına giderek hatasını anlatıyor.

Yayınlanma Tarihi:08:53,