SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Lassana Diarra yola çıktı

Galatasaray Marsilya'nın ön liberosu Lassana Diarra ile anlaştı. Yönetim, Fransız kulübüne 4 milyon Euro bonservis bedeli ödeyecek ya da Chedjou takası ile bu rakamı aşağı çekecek.

Güncellenme: 08:39, 20/08/2016
Lassana Diarra yola çıktı

Galatasaray, sezonun flaş transferine imza atmak üzere. Geçen günlerde yönetici Mehmet Özbek, Fransa'ya giderek, Marsilya'nın yıldızı Lassana Diarra ile masaya oturmuştu. Fransız isim, Valencia ile Inter'den daha iyi teklif yapan ve 4.5 milyon Euro'dan 3 yıllığına sözleşme öneren sarı-kırmızılılara “tamam” dedi. Bu görüşmeden sonra Cimbom, Marsilya'nın kapısını çaldı ve bonservis pazarlıklarına başladı. Fransızlar, takımda en yüksek maaş alan oyuncuları için 4 milyon Euro'luk bir bedel istedi.

İLGİLİ HABERArif Erdem`den FETÖ açıklamasıArif Erdem`den FETÖ açıklaması

KAP İÇİN GERİ SAYIM

Sarı-kırmızılılar, daha önce de Marsilya'nın gündemine gelen Chedjou takası önererek, 4 milyon Euro'yu aşağı çekmeyi talep etti. Marsilya'nın buna sıcak baktığı ve anlaşmanın çok yakın olduğu öğrenildi. Fransız kulübünün teknik direktörü Franck Passi de dün yaptığı açıklamada “Diarra'nın gidecek olması büyük kayıp. Onun açağını kapatacak oyuncular buluruz” diyerek transferin biteceğini gözler önüne serdi. Pazartesi günü Diarra transferinin resmen açıklanması bekleniyor.