SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’nin yeni lideri Salih Uçan

Grasshoppers maçındaki futboluyla göz dolduran Salih Uçan, Advocaat’ın kanatları altına girdi. Tecrübeli hoca, oyun zekâsına hayran kaldığı genç yeteneğiarshavin’e benzetiyor.

Güncellenme: 08:10, 20/08/2016
Fenerbahçe’nin yeni lideri Salih Uçan

Fenerbahçe’nin başarılı yıldızı Salih Uçan, Grasshoppers maçında Fenerbahçe’nin orta alandaki beyni gibi çalıştı. Oyun kurucu görevini üstlenen Salih, takımın orta sahadaki ofansif oyuncu eksikliğini giderdi, takımı bir maestro gibi yönetti. Oyun zekâsı ve tekniğiyle dikkat çeken genç oyuncu, topu en iyi pozisyondaki arkadaşıyla, en mükemmel paslarla buluşturdu. İki golde büyük payı olan, maç içerisinde birçok pozisyon yaratan Salih, fizik olarak da takımın en iyilerinden biriydi.

İLGİLİ HABERStoch`un yıldızı yeniden parlıyorStoch`un yıldızı yeniden parlıyor

Salih Uçan maç boyunca hem takımı hem hücumu yönlendirdi hem de rakip defansa baskı uyguladı. Dick Advocaat, yıldızın genel performansından memnun kalsa da daha iyisini yapabileceğini düşünüyor. Yine de Salih'e, hocasından “Çok kaliteli ve yetenekli bir oyuncusun… Daha iyisini yapabilirsin. Eksiklerini gidermek için daha çok çalışmalısın” şeklinde uyarı geldi. Dick Advocaat'ın; Salih Uçan'ı, Zenit'i çalıştırdığı dönemde yıldızını parlattığı Arshavin'e benzettiği de öğrenildi.

Yayınlanma Tarihi:08:09,