SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yanal: Galibiyet yolculuk için güzel bir ışık

Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, aldıkları galibiyetin güzel olduğunu ama zamana ihtiyaçlarının olduğunu söyleyerek, "Galibiyet, zaman tünelindeki yolculuk için güzel bir ışık" dedi.

Güncellenme: 22:55, 20/08/2016
Yanal: Galibiyet yolculuk için güzel bir ışık

Spor Toto Süper Lig’in ilk haftasında Trabzonspor, Kasımpaşa ile oynadığı maçı yeni transferi Onazi’nin 2 golüyle 2-0 kazanarak lige 3 puanla başladı. Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal maç sonrası düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, “Bu sezon hepimiz adına barış dilinin konuşulduğu, herkesin sportif kuralların içinde mücadele ettiği, birbirine toleranslı davrandığı, galibiyeti ve mağlubiyeti birlikte omuz omuza dayanışma içerisinde götürdüğü bir sezon olmasını diliyorum” dedi.

İLGİLİ HABERTrabzonspor-Kasımpaşa maçından karelerTrabzonspor-Kasımpaşa maçından kareler

Türkiye’nin ve tüm spor ailesinin sükunet ve barış diline fazlasıyla ihtiyacı olduğunu kaydeden Yanal, “Seyircisiz oynadığımız maçın bir daha Türk futbol sahasında görülmemesi en büyük dileğim. Futbol onlarsız olmuyor. Trabzonspor, taraftarları olmadan bu maçı tamamladı. Ülkemizin geçtiği bu dar boğazda herkesin barışı heyecanla, yürekle ortaya koymalı. Sahadaki birçok şey sizleri, bizleri memnun etmeyebilir. Yeni bir takımız. 25 oyuncunun gittiği, gençlerle birlikte 8-9 oyunun katıldığı bir takımız. Takıma katılan oyuncular da belli zamanlarla aramıza geldi. Bugün Güney Koreli oyuncumuzun birçok oyuncunun ismini bilmediğini düşünüyorum. Trabzonspor’un zaman dilimine ihtiyacı var. Biz bu zaman tüneli içinde takımın oyuncularını çok daha iyi, sürekli oynar hale getirmek için çok çalışacağız. Galibiyet, zaman tünelindeki yolculuk için güzel bir ışık” şeklinde konuştu.

“SABIR VE TOLERANSA İHTİYACIMIZ VAR”

Sabır ve toleransa ihtiyaç duyduklarını ifade eden Yanal, “Zaman zaman memnuniyetsizlik olsa da bunları hoşgörüyle karşılayarak sezona başlayalım. Bu hoşgörüye ihtiyaç var. Kamp dönemi dahil bu kadar kötü oynamadık. Hazırlık maçında kaygı sıfır. Böyle bir lig maçında kaygı yüksektir. Teknik anlamda hücum olarak antrenmanlarda bu kadar kötü olmadık” diye konuştu.

Transferde ince eleyip sık dokuduklarını transfer yapmak zorunda olmadıklarını da kaydeden Yanal, transferin son günene kadar bekleyeceklerini, kulübün şartlarına uygun olması halinde transfer yapacaklarını söyledi.

“ONAZI ULUSLARARASI BİR OYUNCU”

Attığı iki golle galibiyeti getiren Onazi’ye konuşmasında bir parantez açan Yanal, “Onazi, İtalya’da Lazio’nun alt yapısından yetişti. Uluslararası bir oyuncu. Maçın yıldızı seçildi. Tebrik ediyorum. Gerçek kapasitesi bu değil. Mehmet’in, Bero’nun, Castillo’nun, Yusuf’un kaliteleri bu değil. Bunlar zamanla ortaya çıkacak. Trabzonspor, gerçekten dar bir boğazdan geçti. Güvenin oluşması için zamana ve sabra ihtiyaç var” ifadelerini kullandı.