SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yönetimini temmuz ortasında belirleyen, teknik direktör Selahattin Dervent’le maç haftasında sözleşme imzalayan Denizlispor, transfer yasağını kaldırdıktan sonra kadrosuna kattığı yeni isimlere maç günü lisans çıkarabildi. Yeni oyuncularını sahaya süren yeşil siyahlılar, net galibiyetle sıkıntılı günlerden sonra derin bir ohh çekti. Futbolcular, teknik heyet ve yönetim büyük coşku yaşarken soyunma odasında hep birlikte sevinç yumağı oldu.

Denizlispor Başkanı Süleyman Urkay, galibiyeti yönetimdeki arkadaşlarına hediye etti. Urkay, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Yaklaşık bir aydır yaşanan uykusuz geceler, sıkıntılı günlerin sonucunda ilk maçta 3 puan aldık. Desteğini esirgemeyen dostlarıma teşekkür, hem de defalarca kez. Bu galibiyetin oluşumunda onlarca kişinin çok büyük katkıları var. Adaylık çalışmalarıma başlamamdan bu yana sormadan, yönetime almama itiraz etmeden yanımda duran yol arkadaşlarım bu galibiyet sizlerindir. Ben buna inanıyorum” dedi.

Teknik Direktör Selahattin Dervent, sezona galibiyetle başlamak istediklerini ve bunu başardıklarını söyledi.

Kendisinin son hafta göreve başladığını, takımın çalışmalara geç başlamasına rağmen iyi bir kondisyon yakaladığını belirten Dervent, “Ben ve ekibim futbolcuları maça iyi hazırlanmak için çok gayret verdik. Yeni oluşturulmuş bir takımın çok daha fazla hazırlık maçı yapması gerekirdi. Ama bunların hepsini aşıp böyle bir galibiyet elde etmek her futbolcu grubunun yaşayabileceği bir olay değildir. Her birimizin bireysel gücü eksik olabilir ama biz bir takım olarak kendi gücümüzü birleştirebilirsek çok daha güçlü bir performans sergileyebileceğimizi biliyorduk. Lige iyi başladığımız için mutluyuz. Gecenin en güzel tarafı da takım ve taraftarın müthiş kucaklaşmasıydı” diye konuştu.