SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Şahika Ercümen rekor için dalacak

Serbest dalışta dünya rekortmeni milli sporcu Şahika Ercümen, Antalya'nın Kaş İlçesi'nde 29 Ağustos'ta en derine tüpsüz dalarak yeniden dünya rekor denemesi yapacak.

Güncellenme: 15:15, 19/08/2016
Şahika Ercümen rekor için dalacak

Şahika Ercümen, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 94’üncü yıldönümü dolayısıyla rekor denemesi yapacak. 29 Ağustos Pazartesi günü saat 08.00’da yapılacak rekor dalışında, Şahika Ercümen, kendisine ait olan 91 metrelik ‘Dünya Sualtı Serbest Dalış’ rekorunu 100 metreye çıkarmayı hedefliyor. Rekor dalışını daha önce 91 metrelik rekoru kırdığı Kaş’taki Hidayet Koyu’nda yapacak olan Ercümen, 29 Ağustos günü rekor gerçekleşmezse, 1 Eylül Perşembe gününe kadar denemeler devam edecek.

Dalış için antrenmanlarını Kaş’ta sürdüren Şahika Ercümen, “Antrenmanlarda 110 metreye kadar inmiştim. Geçtiğimiz seneki performansın biraz daha üzerine çıkarak, rekoru kırmak istiyorum” dedi.

Şahika Ercümen, geçen yıl 100 yıl önce Çanakkale’de yaşamını yitiren ithafen 100 metrelik rekor denemesini gerçekleştirmiş, ancak rekor denemsi sırasında baygınlık geçirerek rekoru kıramamıştı.

Yayınlanma Tarihi:15:14,