SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Lassana Diarra yüzde 50 Galatasaray’da

Lassana Diarra'nın Galatasaray'a gelmek için çok istekli olduğu belirtildi. Oyucunun eski kulübü ile arasındaki sorunların çözülmesi ise zaman alacak.

Güncellenme: 16:48, 19/08/2016
Lassana Diarra yüzde 50 Galatasaray’da

Galatasaray, ön libero arayışında Lassana Diarra için mali politikasını zorluyor.

Başkan Dursun Özbek, takımının Süper Kupa’yı kazanmasının ardından teknik direktör Riekerink’in çok istediği Lassana Diarra için kardeşi Mehmet Özbek ve Spartif A.Ş. Yönetimi’ne ‘şartları zorlayın’ direktifini verdi. Ancak Diarra transferinin sadece ekonomik nedenler değil, oyuncunun içinde bulunduğu ihtilaftan dolayı birçok detayın bulunduğu öğrenildi.

Diarra’nın Galatasaray’a gelmek için son derece istekli olduğu, ancak transferinin gerçekleşmesi için eski kulübü Dinamo Moskova ile arasında bulunan sorunların çözülmesinin zaman alacağı öğrenildi. Galatasaray yönetiminin, sabırla Diarra’nın kulübü ile yaşadığı ihtilafların çözümü için formül üretmeye çalıştığı ve bu transferin gerçekleşme ihtimalinin yüzde 50 olduğu bildirildi.

JOSUE HABER BEKLİYOR

Galatasaray’ın Porto’dan bedelsiz kiralamak üzere olduğu Josue ise Sarı-kırmızılı kulüpten haber bekliyor. Galatasaray’ın Porto ile transferin detaylarını bitirmesi durumunda Josue’nin bileti gönderilecek ve Portekizli oyuncu İstanbul’a gelecek. Josue’nin, transfer işlemlerinin bugün tamamlanması durumunda yarın İstanbul’a geleceği öğrenildi.