SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Güle oynaya

19 Ağustos 2016

TEK maçla bir teknik adamı değerlendirmek doğru değil ancak dünkü takımı izleyince “Fenerbahçe iyi ki Monaco'ya elenmiş' diyesi geliyor insanın. Pereira'nın vedası sonrası kulüp sitesinden sürekli futbolcuların neşeli görselleri servis edilmişti. Grasshoppers maçında gördük ki, Pereira'nın gidişi gerçekten oyunculara yaramış.

Futbolcular oynadığı oyundan zevk alıyor, savaşıyor, mücadele ediyor. Avdocaat, belli sınırlar içinde herkese sahada özgürlük tanımış. Onlara inisiyatif almaları konusunda güven aşılamış.

Advocaat ile birlikte daha ofansif bir takım izleyeceğimiz kesin. Topu alan ileri bakıyor. İlk olarak hücumu düşünüyorlar. Ancak boşta oyuncu yoksa da sabırlı oynayıp top dolaştırarak oyun kurmaya çalışıyorlar. Aatıf ve Salih gibi dikine oynayap ve teknik özellikleri yüksek iki futbolcuya sahip olmanın avantajını iyi kullanıyor sarı-lacivertliler.

Abartmıyorum, ilk yarıda skor 4-0 olsa kimse şaşırmazdı. Fernandao'nun, Mehmet Topal'ın kaçırdığı öyle pozisyonlar var ki, Fenerbahçe daha ilk 45 dakikada UEFA Avrupa Ligi gruplarına adını yazdırabilirdi.

Fernandao'nun hantallığı sürüyor ama daha mücadeleci bir yapıda. Emenike gücüyle oynuyor, Salih takımı çok iyi organize ediyor. Savunma anlamında görevini yapan Ozan, sahanın en iyilerindendi. Aatıf golünü attı. Aatıf'ın sol tarafta defansa yaptığı yardımı sağ tarafta Emenike yapamayınca rakip hücumlarını bu yönden geliştirmeye çalıştı. Stoch, 2 güzel golle, “Beni göndermeyin” mesajı verdi.

İsviçre ekibi zayıf bir takım. Türkiye'de ligde kalma mücadelesi verir. İki takımın gücünü, rövanşta Alper'in oynayacağını, Persie'nin güçleneceğini düşünürsek, F.Bahçe'ye Avrupa Ligi hayırlı olsun.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek