SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe, Borajet ile uçacak

Fenerbahçe Futbol Takımı, 2016-2017 sezonu için Avrupa'da oynayacağı maçlarda forma göğüs sponsoru olan ve kulübün tüm branşları için 'resmi havayolu taşıyıcısı' görevini üstlenen Borajet Havayolları ile sponsorluk anlaşması imzaladı.

Güncellenme: 15:59, 19/08/2016
Fenerbahçe, Borajet ile uçacak

Ülker Stadı 1907 Tribünü’nde gerçekleştirilen basın toplantısına Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Önder Fırat, Borajet Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Akol, sarı-lacivertli futbolcular Robin van Persie, Simon Kjaer ve Martin Skrtel ile Borajet Havayolları genel müdür yardımcıları Sevda Bakan ile Onur Akgül katıldı.

FIRAT : ”BORAJET İLE 3 YILLIK SPONSORLUK ANLAŞMASI YAPTIK” Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Önder Fırat, mücadele ettikleri bütün branşlarda hedeflerinin birincilik olduğunu belirten Fırat, “Sportif faaliyetlerimizin yanında sponsor ve destekçilerimizle işbirliğine çok önem veriyoruz. Bu bağlamda yüksek emniyeti, eğitimli personeli ve en genç uçak filosuna sahip Borajet ile 3 yıllık sponsorluk anlaşması yapmak için buradayız.

Önümüzdeki 3 yıl için futbol takımımızın Avrupa’daki maçlarında Borajet logosu ve ismiyle mücadele edeceğiz. Bu anlaşma gereği Borajet, futbol ve basketbol takımlarımızı kulübümüz için özel olarak tasarladığı ve Fenerbahçe adını verdiği uçağıyla seyahat ettirecek. Yine kulübümüzün bütün branşlarının ulaştırma sponsorluğunu yapacak. Bu arada kongre üyelerimiz, temsilci üyelerimiz ve taraftarlarımız için de özel jestleri ve sürprizleri olacaktır. Bu anlaşmanın kulübümüz ve Borajet Havayolları için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Akol: ”FENERBAHÇEMİZİ HAK ETTİĞİ ŞEKİLDE GÖKLERE ÇIKARACAĞIZ” Borajet Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Akol, çok talip olmasına rağmen Fenerbahçe’nin diğer havayolu şirketleri arasından Borajet’i seçmesinin kendileri için onur olduğunu belirterek, “Elimizden gelenin en iyisini yaparak yeni nesil uçaklarımızdan birini Fenerbahçe’ye tahsis ettik. O güzel renklere boyadık. Çok keyif alıyoruz. Her Fenerbahçe uçuşunda heyecanlanıyoruz ve bir bayram havası esiyor. Üç sene boyunca verdiğimiz hizmetleri çok daha geliştirerek, Fenerbahçemizi hak ettiği şekilde göklere çıkaracağız” diye konuştu. Ayrıca Borajet Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Akol, gelecek sene filolarına yeni uçaklar katacaklarını ve Fenerbahçe için sıfırdan uçak üreteceklerini söyledi.

Fenerbahçe’nin Hollandalı futbolcusu Robin van Persie, büyük bir firmayla ortaklık gerçekleştiğini ifade ederek, “O uçakla seyahat etmek için için sabırsızlanıyoruz. Emin ellerde olacağımızı bilmek, bizim için mutluluk verici” dedi. Sarı-lacivertli futbolcu Simon Kjaer ise, “Bize verdikleri destekten dolayı mutluyuz. Hayatımızın önemli bir parçası olan seyahatleri daha iyi kılacaklar. Bize sadece işimize konsantre olmak ve işimizi yapmak kalacak” ifadelerini kullandı. Fenerbahçe’nin Slovak futbolcusu Martin Skrtel da, “Kesinlikle bu yeni sponsorluk anlaşmasından ve ortaklıktan dolayı biz de mutluyuz. Hem Türkiye’de hem de Avrupa’da başarılı yolculuklara çıkacağımıza eminim” diye konuştu.

TOPLANTIYA AZİZ YILDIRIM DAMGA VURDU Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım da toplantıyı misafirler için ayrılan bölümden izledi. Başkan Yıldırım’ın neşeli tavırları dikkati çekti. Basın toplantısı sırasında Borajet Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Akol’un Fenerbahçe Kulübü kongre üyeleri ile kulüp temsilci üyelerine yüzde 25, Fenerbahçe taraftarı olduğunu beyan eden herkese yüzde 15 indirim sağlanacağını açıkladı.

Bunun üzerine Başkan Yıldırım, “Fenerbahçe taraftarı olmayan Galatasaraylı veya Beşiktaşlı ‘Ben Fenerbahçeliyim’ dediğinde indirimden faydalanabilecek mi?” diye sordu. Akol, bunun üzerine “Bize Fenerbahçeliyim demesi kafidir” dedi. Basın toplantısının ardından Fatih Akol Fenerbahçe kongre üyesi olurken, Akol’a üyelik belgesini Önder Fırat takdim etti.

fb23

fb

Yayınlanma Tarihi:15:51,