SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Advocaat: Çok daha iyi olacağız

Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat, şu an oynayabileceklerinin yüzde 60’ını oynadıklarını belirterek, “Çok daha iyi olacağız. Zamana ihtiyacımız var" dedi.

Güncellenme: 00:01, 19/08/2016
Advocaat: Çok daha iyi olacağız

UEFA Avrupa Ligi Play-Off Turu ilk maçında Fenerbahçe, Grasshoppers ile evinde oynadığı mücadeleyi 3-0 kazandı. Karşılaşma sonrasında düzenlenen basın toplantısında Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat açıklamalarda bulundu. İki gol atan Miroslav Stoch'un iki gol atmasının sorulması üzerine Dick Advocaat şöyle cevap verdi:

Onun her maç yapabilir mi bunu bilemeyiz. Şansa ihtiyacınız var. İlk yarı 1-0 bittiğinde umutlu değildim. İkinci yarı iyiydik. İkinci yarı 11 bireydik. İlk yarı orta saha köyüydü. Orta saha oyunun anahtar bölgesidir. İkinci yarıda çok daha iyiydik. Herkes maçın içindeydi. Robin van Persie, Stoch girince farkı görmeye başladık. Robin oyunu çok iyi gören bir oyuncu. Fizik durumu yüzde yüz değil. Stoch harika bir iş çıkardı.”

İLGİLİ HABERAdvocaat bir maçta Pereira`yı yakaladı!Advocaat bir maçta Pereira`yı yakaladı!

“İKİNCİ YARI İYİ GÖRÜNTÜ SERGİLEDİK”

Şu an oynayabileceklerinin yüzde 60'ını oynadıklarını söyleyen Hollandalı çalıştırıcı, “Çok daha iyi olacağız. İkinci yarı iyi görüntü sergiledik. Genel anlamda çok daha iyi olmalıyız. İlk yarıda bunu yapamadık. Zamana ihtiyacımız var. Mesela oyuncuların bizim ne istediğimizi yapması. Bunu antrenmanlarda yapabiliriz. İkinci yarıda defansif agresifliğimiz iyiydi” diye konuştu.

“ŞAMPİYONLUK İÇİN FİZİK İYİ OLMALI”

Oyuncularının fiziksel açıdan iyi olmaları gerektiğini vurgulayan Advocaat, “Şampiyon olmak için fizik iyi olmalı. Önümüzde zaman yok. Bunun tek yolu maçlarımıza ve antrenmanlarımıza devam etmek” ifadelerini kullandı.

Transfer ile de açıklamalarda bulunan Advocaat, ”Önümüzde 4 maç var. Bu süreçte transfer dönemi bitecek. Bu konuda düşünmeye devam edeceğim. Bir, iki oyuncu olabilir” dedi.

İLGİLİ HABERStoch: MutluyumStoch: Mutluyum

“FENERBAHÇE REDDEDİLMEYECEK BİR TEKLİFTE BULUNDU”

Yaşının çok konuşulması ile ilgili soruya Hollandalı çalıştırıcı, söyle cevap verdi:

Neler olacağını bekleyip göreceğiz. 68 ilerlemiş bir yaş. Bu mesele ne hissettiğini ve ne kadar fit olduğunuzla alakalı. Ben gerçekten çok fitim. Deneyimlerimle Fenerbahçe'de başarılı olacağımı düşünüyorum. Başka yerlerden de teklif geldi ama Fenerbahçe bana reddedilmesi zor bir teklifte bulundu.

Kanat oyuncularının kenarda kalmasını seven bir teknik direktör olmadığını söyleyen Dick Advocaat, “Özgür olmasını seven biriyim. Stoch bu işi iyi biliyor. Emenike bu konuda sorunlar yaşadı. Emenike kanat oyuncusu değil forvet. 4-3-3 oynadık, 4-4-2 de oynayabiliriz. Nasıl oynayacağımızı önümüzdeki haftalarda göreceğiz” diye konuştu.