SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Şenol Güneş: İstifa etmeyeceğim

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, basın toplantısı düzenledi... Lig TV'ye verdiği röportajdaki sözlerinin çarpıtıldığını söyleyen Şenol Güneş, "İstifa etmeyeceğim, kovsalar da gitmeyeceğim" dedi.

Güncellenme: 12:50, 18/08/2016
Şenol Güneş: İstifa etmeyeceğim

İşte Şenol Güneş’in basın toplantısından satır başları…

“Geçen sezon en büyük anahtarımız mazeret üretmemekti, yine bu sezon da öyle. Her maça kazanmak için çıkacağız. Üzgünüm ve kızgınım bazı konularda. Başkan ve yönetimi suçlayan biri hayatım boyunca olmadım. Gökhan ve Adriano neden alındı demedim. Maçtan sonra da hakemi suçlamadım. Durum tespiti yapmaya çalıştım. Bunun arkasından ‘Güneş patlaması’ vs. uygun başlık değil. İhtiyacımız olan şeyleri yok etmeye çalışmayın. Başkan bana ağabey diyor. Türkiye’nin en iyi başkanıdır. Benim söylediğimle bir gün sonra çıkan başlıkların hiç alakası yok.”

“Galatasaray ve Trabzonspor’a neden transfer yaptı diye suçlama yapmadım. 4 oyuncunun gitmesi ile ilgili yorum yaptım. Ben geçen sene Yönetimi, başkanı, personelin bu başarıda katkıda olduğunu düşünüyorum. Başarı tarafından; başarı yakalayan oyuncunun gitmesini istemem. Oynamayan oyuncuların gitmesi doğrudur. Ben bunu hesap sormak için söylemedim.”

“YÖNETİM TRANSFER İÇİN ÇALIŞIYOR, BAŞKAN YURT DIŞINDA”

“Görüntüye bakınca bizim sayısal olarak bir eksikliğimiz var. Yönetim de çalışıyor. Başkan da şimdi yurt dışında. Transferi onlar yapıyor, fikri de ben veriyorum. Biz çalışanız, onlar da karar verendir. ”

“Eksik olanları söyledim, yönetimin gayreti olduğunu da söyledim. Sözlerimin başka yere çekilerek yönetim ve  takıma zarar verilmesini istemiyorum. Bu nedenle üzgünüm ve kızgınım.”

“Takımı, kulübü, başkan, taraftarı seviyorum. Ben bu işi seviyorum. Bu yıl da böyle olacak. En az 1 yıl daha buradayım. Kovsalar da gitmeyeceğim. Heyecan coşku ve keyifle çalışıyoruz. Biz istiyoruz ki herkes bizi alkışlasın. Rakiplerimiz olmazsa biz bir hiçiz. Biz birbirimizle güzeliz.”

İLGİLİ HABERŞenol Güneş: Serdar Aziz ve Eren Derdiyok`u istedikŞenol Güneş: Serdar Aziz ve Eren Derdiyok`u istedik

“SOSA GİTMEK İSTEDİ VE GİTTİ”

Sosa için planımızda gitmesi yoktu. Gitmek istedi ve gitti. Bugün beni Barcelona istese ben şu takımı bırakıp gitmek istemem. Sosa’yla da konuştum. Çok efendi ve kaliteli bir oyuncu. Sosa gitti, B planı ile ilgili de; oturttuğunuz biz sistemi denemeniz lazım. İhtiyacınız olduğunda eldekileri kullanın yetmezse alın. Orta sahadaki durumumuz; arayış olacak. Eldekiler yetmezse, takıma uygun bütçeye uygun biri olursa alırız.

Biz kulüp olarak ayrılmayan bir parçayız. Bir bütünüz. Ben başkan ve Beşiktaş’a hizmet için buradayım. Transfer ne zaman biter sezon başı biter, evet. Peki Başkan bunu istemez mi? Tabii ki ister. Ama olmadı.

“STOPER SORUNUNU HALA HALLETMEDİK”

Mario Gomez ve Sosa’nın ayrılmasını istemezdim. Ben olsam Şampiyonlar Ligi’nde olmayan takımlara gitmezdim. Onların tercihi, saygı duyarım.  Stoper konusunu hala halletmedik. Geçen seneden beri devam ediyor bu sorun. Düşündüğümüz oyuncuyu hala almış değiliz. Kadro sayımız hala yeterli değil.

“KADROMUZDA EKSİKLİKLERİMİZ VAR”

Boyko geçen seneden daha iyi, Fabri iyi, Tolga iyi. Tolga’nın avantajı Türk olması ama bu ona oynama garantisi vermiyor. Biz her halimizle lige hazırız. Ben Süper Kupa’daki oyunu bile yeterli görmüyorum. Biz geçen sene şampiyon olmak için uğraşıyorduk. Şimdi bu şampiyonluğu kullanarak yine şampiyon olacağız. Şampiyonlar Ligi’nde ezilmek istemiyorum. Kadroda sıkıntılarımız var. Şampiyonlar Ligi’ni oynamak başka bir şey. Soru işaretlerimiz var. Oyuncu oynamadığı zaman kötü oyuncu olmuyor. Dinlenmesi gereken olabilir, oynaması gereken olabilir.

Bizim mevcut bir düzenimiz var, ofansa dayalı bir yapı. Hücum zenginliği olan takımdan 3 oyuncu yok. Burada bir değişim var. Köklü bir değişiklik olmayacak. Daha çok koşmamız gerekiyor. Geçişleri daha kolay yapmamız gerekiyor. Gelecek oyunculardan ne çıkacak onu bilmiyorum.

Yayınlanma Tarihi:12:00,