SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Reşit Akçay: Lig bizim için daha önemli

Osmanlıspor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay önemli bir galibiyet aldıklarını vurgulayarak, ligin kendileri için daha büyük önem arz ettiğini söyledi.

Güncellenme: 23:36, 18/08/2016
Reşit Akçay: Lig bizim için daha önemli

Osmanlıspor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, UEFA Avrupa Ligi play-off turu ilk maçında deplasmanda Danimarka’nın Midtjylland takımını 1-0 yendikleri karşılaşmanın ardından yaptığı açıklamada, zor bir müsabaka oynadıklarını, rövanş maçının da aynı zorlukta geçeceğini söyledi.

Mustafa Reşit Akçay “Bir gol, rövanş için avantaj ama maçın hepsi demek değil. İyi organize olmuş, ligi açılmış ve 4 maçını oynamış bir ekibe karşı sahada ayakta kalmak önemliydi. Günümüzde müsabakalarda deplasman-iç saha anlayışı ortadan kalkıyor. Her takım, gücünü iki sahada da göstermek istiyor. Kazandığımız için mutluyuz ama her şeyden önemlisi bizim için lig” dedi.

“AVANTAJIMIZI KORUMAK İÇİN RÖVANŞ MAÇINDA EN AZ ONLAR KADAR MÜCADELE ETMEK ZORUNDAYIZ.”

Tecrübeli teknik adam, rakibin hücumdaki uzun taç ve ölü top organizasyonlarının ciddi etki yarattığını belirterek, “Karşı bir taktikle, iki kişiyi önde bırakarak karambol anlayışlarına sekte vurmaya çalıştık. Bunu da başardık diye düşünüyorum. Avantajımızı korumak için rövanş maçında en az onlar kadar mücadele etmek zorundayız.” ifadelerini kullandı.