SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Manisaspor transfer yasağını kaldıramadı

TFF 1'inci Lig'de ilk hafta karşılaşmasında cumartesi günü Elazığspor'u konuk edecek Manisaspor transfer yasağını henüz kaldıramadı.

Güncellenme: 15:26, 18/08/2016
Manisaspor transfer yasağını kaldıramadı

İstanbul’da iki gün süren temaslarından sonuç alamayan Başkan Abdullah Mergen’in son çare olarak TRT ve Spor Toto’dan gelecek yaklaşık 3 milyon TL’yi teminat gösterip bankalardan kredi alma yoluna gidebileceği bildirildi.

Mergen’in yakın çevresine, “Yasak kalkmazsa ilk maça yeni transferlerden yoksun çıkarız. Geçen sezon 2’nci Lig’de şampiyon olan kadroyu koruduk. Futbolcularımız çıkar en iyi mücadeleyi gösterir. Sonra problemleri çözeriz” dediği belirtildi. Teknik Direktör Mehmet Altıparmak ise şartlar ne olursa olsun lige galibiyetle başlayacaklarını söyledi.

Yola büyük hedeflerle çıktıklarını anlatan genç çalıştırıcı, “Elazığspor güçlü bir takım ancak saha avantajımızı kullanarak istediğimizi alacağız. Amacımız ligi ilk 6’da bitirmek. Transfer yasağı kalktıktan sonra takviyeye devam edeceğiz. Genç, başarıya aç oyuncu topluluğuna sahibiz” dedi.

Lige yüzde 70 hazır oldukları bilgisini de veren Altıparmak sözlerini şu şekilde tamamladı: “Ligde 5-6 takım çok para harcadı, 7-8’i orta derecede yatırım yaparken yine 5-6 takım da masraftan kaçındı. Çok para harcayanlar değil, kenetlenen, yüreğini sahaya koyan, şehir desteğini alan takımlar amacına ulaşıyor. Bizim hedefimiz önce takım olmak, sonra şehrimizle kucaklaşmak. İşte o zaman başarıdan söz ederiz.”