SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Alanyaspor-Antalyaspor maçı için karar değişti!

Alanyaspor Kulüp Başkanı Hasan Çavuşoğlu, daha önce İstanbul'da oynanacağı açıklanan Alanyaspor, Antalyaspor maçının talepleri üzerine Antalya Stadı'na alındığını söyledi.

Güncellenme: 19:43, 18/08/2016
Alanyaspor-Antalyaspor maçı için karar değişti!

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Alanyaspor’un geçen sezondan kalan cezası nedeniyle Antalyaspor ile ligin ikinci haftasında kendi evinde oynayacağı karşılaşmanın İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı’ndan seyircisiz oynanacağı açıklanmıştı. Alanyaspor Kulüp Başkanı Hasan Çavuşoğlu, 26 Ağustos cuma günü İstanbul’da oynanacağı açıklanan Antalyaspor maçının, yönetim kurulunun talebiyle Antalya Stadı’nda oynanmasına karar verildiğini söyledi.

35 kişilik yönetim kurulunun aldığı kararın Türkiye Futbol Federasyonu’nca da onaylandığını belirten Çavuşoğlu, “Bilindiği gibi Oba Stadı henüz lige hazır değil ancak Antalya’da stat varken iki Antalya takımının başka bir şehirde oynaması da uygun değildi. Aldığımız bu kararı sayın Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu çok yerinde buldu. İyi bir karar olduğunu vurguladı. Antalya’nın 2 kardeş kulübünün maçının Antalya’da saha varken başka bir şehirde oynanmasının uygun olmadığını belirtti” dedi.