SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tami: Fenerbahçe ile oynamak gurur verici

Grasshoppers Teknik Direktörü Pierluigi Tami, UEFA Avrupa Ligi play-off turunda Fenerbahçe gibi güçlü bir takımla karşılaşacakları için gurur duyduklarını söyledi.

Güncellenme: 22:35, 17/08/2016
Tami: Fenerbahçe ile oynamak gurur verici

Grasshoppers Teknik Direktörü Pierluigi Tami, UEFA Avrupa Ligi play-off turunda Fenerbahçe gibi güçlü bir takımla karşılaşacakları için gurur duyduklarını söyledi.

Ülker Stadı’ndaki basın toplantısında İsviçreli futbolcu Benjamin Luthi’yle katılan Tami, “Genç takımımızla buralara kadar geldik. Fenerbahçe gibi çok güçlü bir takımla oynamak bizim için gurur kaynağıdır. Maçın tadını çıkaracağız.” dedi.

Fenerbahçe’nin yeni bir teknik direktörle yarın sahada olacağı ile ilgili olarak daTami, “Yeni bir teknik direktör olduğu zaman yeni bir motivasyon oluşur. Burada bir avantajdan söz etmek için çok erken. Yeni bir teknik direktörün yeni fikirleri olur. Tabii 2 gün içinde bunu uygulama şansları yoktur. Bunun mutlaka avantajı ve dezavantajı olacaktır.” ifadelerini kullandı.

Tami’ye, 2006 Dünya Kupası’na katılmak için Türkiye ile oynadıkları olaylı play-off maçı hatırlatıldı. O dönemde İsviçre Milli Takımı’nın yardımcı antrenörü olan Tami, yarın aynı stada bir kez daha çıkacağını vurgulayarak, “2006’da bu statta bulunmuştum. Almanya’ya gittiğimiz için güzel anlar yaşamıştık. Kaybetmemize rağmen tur atlamıştık. Hatıralarım gerçekten olumlu.” değerlendirmesinde bulundu.

“ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ”

İsviçre temsilcisinin futbolcusu Luthi ise kariyeri için önemli bir maça çıkacaklarını aktarark, “Tüm takım için bu geçerli. Oldukça olağanüstü bir atmosferle karşılaşacağız. Elimizden geleni yapacağız.” şeklinde konuştu.

Luthi, olaylı Türkiye-İsviçre maçının hatırlatılması üzerine, “O maçı iyi hatırlıyorum. Düdük çaldıktan sonraki resimler gözümün önüne geliyor. Bambaşka bir oyun olacak yarın, bu maçla kıyaslamak mümkün değil.” diyerek sözlerini tamamladı.

Öte yandan Grasshoppers, karşılaşma öncesi son antrenmanını Ülker Stadı’nda yaptı. Antrenmana pas çalışmasıyla başlayan İsviçre ekibi, daha sonra yarınki maçın taktik provasını gerçekleştirdi.