SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’tan ayrıldıktan sonra gideceği takım muamma olan Mario Gomez’in yeni takımı Wolfsburg oldu. Yıldız futbolcunun yarın kendisini Wolfsburg’a bağlayacak olan resmi imzayı atacağı belirtildi. Alman golcünün 33 numaralı formayı giyeceği duyuruldu.

Geçen sezon Beşiktaş ile müthiş bir yıl geçiren ve Siyah Beyazlı forma ile şampiyonluk ve gol krallığı sevinçi yaşayan Mario Gomez Bundesliga takımlarından Wolfsburg’a transfer oldu. Alman takımı resmi internet sayfasından yaptığı açıklama ile bu transferi doğrularken “Mario Gomez, kurtlara katıldı” başlığı attılar.

BEŞİKTAŞ’A 3.5 MİLYON EURO

Yarın yeni kulübü ile imza atıp ilk idmanına çıkacak olan Gomez yaptığı açıklamada “Bundesliga’ya geri döndüğüm için çok mutluyum” dedi.

Bonservisi İtalyan ekibi Fiorentina’da olan Mario Gomez’in ücreti ile ilgili henüz bir açıklama yapılmazken, Alman basını İtalyan ekibinin 7 milyon Euro bonservis bedeli alacağını belirtti. Fiorentina ve Beşiktaş arasında yapılan anlaşma gereği Gomez’in bonservis bedelinin yarısı Siyah Beyazlı kulübün olacak.

Beşiktaş’ta çok iyi bir form grafiği yakaladıktan sonra Borussia Dortmund ve Barcelona gibi takımlarla ismi anılan yıldız futbolcu, son kararı Wolfsburg’da kıldı.

Yayınlanma Tarihi:20:39,