SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Riekerink’ten Dick Advocaat yorumu

Galatasaray Teknik Direktörü Jan Olde Riekerink, yeni sezon öncesi Florya Metin Oktay Tesisleri'nde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Güncellenme: 11:12, 17/08/2016
Riekerink’ten Dick Advocaat yorumu

Galatasaray Teknik Direktörü Jan Olde Riekerink, yeni sezon öncesi önemli açıklamalarda bulundu. Florya Metin Oktay Tesisleri’nde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Riekerink, “Galatasaray’ın en büyük hedefi şampiyon olmak” dedi.

Fenerbahçe’nin yeni teknik direktörü Dick Advocaat hakkında yorumda bulunan deneyimli çalıştırıcı, “Kenidisini tanıyorum. Çok iyi bir insan. Hollanda medyasında Galatasaray-Fenerbahçe derbisi çok büyük bir önem kazandı” ifadelerini kullandı.

Transfer konusuna da değinen Hollandalı teknik adam, “Türkiye’ye baktığımda insanlar çok tutkulu ve futbolcu inanılmaz derecede seviyorlar. Sevince herkesin bir fikri de oluyor.  Çok isimler söyleniyor. Gidecekler, kalacaklar şeklinde. Ama ben baştan beri konuşmuyorum. Bunlar bizim iç konularımız. Yeni bir takım kuruyoruz. Aramıza katılan yeni arkadaşlar var. Onların zamanda ihtiyacı var.  Yaratıcılık anlamında eksiklerimiz var. Takım dengeli olduğu sürece bu yaratıcılık orta çıkar. Rakiplerimiz Fenerbahçe ve Beşiktaş’a saygım sonsuz. Bizim en büyük hedefimiz şampiyon olmak. Benim odaklandığım sadece Galatasaray. Oyuncularıma güvenim sonsuz. Antremanlarda çalışıyoruz neleri daha iyi yapmak için” diyerek sözlerini bitirdi.

Yayınlanma Tarihi:10:54,