SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Pogba’nın menajeri Al Capone’un villasını aldı

Juventus'tan Manchester United'a 105 milyon Euro karşılığında transfer olan Paul Pogba'nın menajeri Mino Raiola, transferden kazandığı para ile Al Capone'un eski villasını aldı.

Güncellenme: 14:56, 17/08/2016
Pogba’nın menajeri Al Capone’un villasını aldı

Paul Pogba… Tam 105 milyon Euro’ya Juventus’tan Manchester United’a transfer oldu. Dünyanın en pahalı futbolcusu unvanını eline geçiren Fransız yıldız, menajeri Mino Raiola’yı da ihya etti.

amkspor.com / DIŞ HABERLER

Yaz transfer sezonu boyunca hangi takıma transfer olacağı merak konusu olan Paul Pogba, bedava ayrıldığı eski takımı Manchester United’ı seçmişti. İngiliz devinin 105 milyon Euro bonservis bedeli ödeyerek kadrosuna kattığı Fransız yıldız, dünyanın en pahalı futbolcusu olmayı başarmıştı.

raiola-17-08

Pogba sadece kendisini ve Juventus’u zengin etmedi. Transferin gerçekleşmesini sağlayan menajer Mino Raiola da aldığı komisyon ile köşeyi döndü. Dev transferden 20 milyon Euro’dan fazla komisyon alan Raiola’nın ilk işi tarihi bir karakter olan mafya lideri Al Capone’un villasını satın almak oldu.

İLGİLİ HABERPogba rekorları alt üst ettiPogba rekorları alt üst etti

Al Capone’un villası için 8 milyon Euro ödeyen başarılı Raiola, Pogba dışında menajerliğini yaptığı iki yıldız Ibrahimovic ve Mkhitaryan’ın Manchester United’a transfer olmasında da rol oynaması ile biliniyor. Pogba ile birlikte bu iki oyuncudan da hatırı sayılır bir komisyon olan tecrübeli menajerin yıllık kazancı yaklaşık 30 milyon Euro’yu buluyor.

İLGİLİ HABERManchester United Pogba`ya servet ödediManchester United Pogba`ya servet ödedi

ADETA KÜÇÜK BİR KALE

İtalyan asıllı Amerikalı mafya lideri Al Capone, Florida Miami’deki bu evi 1929 yılında satın almış ve evi restore edip evi neredeyse kaleye çevirmişti. Mülkün kapılarını demire çeviren Capone buraya dev bir koruma ordusu yerleştirmişti.

al-capone-iç

Evde 7 yatak odası 5 banyo bulunuyor. Ayrıca mülkün çok geniş bir bahçesi ve 60 bin galon kapasiteli bir yüzme havuzu, konuk evi de yer alıyor. 1922 tarihinde tamamlanmış olan villa, Al Capone’un son günlerini geçirdiği ve öldüğü yer olarak biliniyor.

Yayınlanma Tarihi:13:47,