SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dursun Özbek’ten F.Bahçe ve Beşiktaş’a gönderme

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın toplamından daha fazla kupa aldıklarını ifade ederek, iki ya da üç transfer daha yapacaklarını açıkladı.

Güncellenme: 16:34, 17/08/2016
Dursun Özbek’ten F.Bahçe ve Beşiktaş’a gönderme

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, yeni sezon öncesinde basın mensuplarıyla bir araya geldi. Sohbet toplantısına yönetim kurulu üyeleri İsmail Sarıkaya, Ural Aküzüm, Alper Narman ve Sportif AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Levent Nazifoğlu da katıldı. Başkan Dursun Özbek, yemekte basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

İki sezonda 6 kupadan 5 tanesini alan futbolcuları ve teknik heyeti kutlayan Dursun Özbek, “Kupalar sadece futbolda gelmedi. Baskette Eurocup, voleybolda ikincilik ve amatör sporlardaki kupalar var. Bu kupalarla müzede yer bulmak zorlaştı. Neredeyse iki rakibimizin toplamı kadar kupa aldık” dedi.

İLGİLİ HABERRiekerink`ten Dick Advocaat yorumuRiekerink`ten Dick Advocaat yorumu

“GALATASARAY, TÜRK SPORUNUN EN ESKİ ÇINARI”

Türk sporunun en eski çınarının Galatasaray olduğunu vurgulayan Dursun Özbek, “Bu kültür Türk sporuna önemli değerler getirdi. Geçmişimizden kopmadan geleceğimizi planlıyoruz. Hedeflerimize varmak için kaliteden ödün vermiyoruz. Yönetimde, sporcuda ve seyircide kalite bizim için çok önemli. Yönetimde kalite demek sistemi ve finansı şeffaf bir biçimde iyi yönetmek. Sporcu kalitesi demek, bu formayı taşıyan isimlerin içinde bulunduğu kültürü iyi algılaması demek; bu değerlere bağlı olması demek. Seyirci kalitesi demek nezih olan ve takımına sahip çıkan demektir. Bu anlayışı bozanlar elbette var ama bunlar çok az bir kesim. Bunlar geneli etkilememelidir” şeklinde konuştu.

İLGİLİ HABERGalatasaray`da beş isim daha yolcuGalatasaray`da beş isim daha yolcu

“PROVOKASYON VAR”

Beşiktaş ile oynadıkları Süper Kupa maçında yaşanan olaylar hakkında açıklamalarda bulanan Dursun Özbek, “Maalesef 25 kişilik bir kitle provokasyona gelmiştir. Biz Galatasaray olarak bu davranışı sergileyenleri kabul etmiyoruz. Ülkede birlik ve beraberlik dönemi yaşanmaya başlamışken böyle görüntüleri kabullenemiyoruz” ifadelerini kullandı.

Dursun Özbek, final günü sadece Beşiktaş seyircisinin koreografisine izin verilmesi konusunda ise şu açıklamayı yaptı:

“Antalya'daki Ziraat Türkiye Kupası'nda benzer bir durum yaşandı. Maraton tribün bizdeydi. Centilmenlik anlaşması gereği koreografi yapılmadı. Süper Kupa da federasyon kontrolünde olan bir organizasyon. Maç öncesi toplantıda yine centilmenlik anlaşması yaptık. Daha sonra centilmenlik anlaşmasına aykırı bir durum gördüm. İlgilileri uyardım. Ortak kararlara uyulmasının sağlanmasını istedim ama topu taca attılar. Konuyla kimse ilgilenmedi. Beşiktaş büyük bir pankart astı. Biz böyle konuşmamıştık. Pankartın içeriğine katılmamak mümkün değil, o konuda bir itirazımız yok. Bizler kupa gelirlerini 15 Temmuz şehitleri yakınlarına bağışlayan bir kulübüz. Keşke aynı pankartta bir yanda Galatasaray diğer tarafta Beşiktaş logosu olsaydı. Ayrıca Beşiktaş seyircisinin Galatasaray aleyhinde yaptığı tezahüratlar da hakaret gibiydi. Hukuk yeni yapılanıyor ve güzel gelişmeler var. Biz hukuku takip edeceğiz.”

İLGİLİ HABERChedjou ve Donk kalıyor, Dzemaili gidiyor!Chedjou ve Donk kalıyor, Dzemaili gidiyor!

“ÖNCELİĞİMİZ ŞAMPİYONLUK”

Başkan Dursun Özbek, sarı-kırmızılı kulübün önceliğinin şampiyonluk olduğunun vurgusunu yaparken, “Bu doğrultuda yeni sezona hazırlandık. Ne kadar kupa varsa hepsini almayı hedefliyoruz” dedi.

İki ya da üç futbolcu daha almayı düşündüklerini belirten Dursun Özbek, “Ancak göndermek istediğimiz oyuncular da var. Finansal dengeyi sağlıklı tutmak çok önemli. Buradaki kriterlerin başında taahhütlerin yerine gelmesi önemli. Dolayısıyla bizim Galatasaray'ı kuvvetlendirmek için yapacağımız transferlerin önünde mevcut oyuncuların kulüpten ayrılmaması yatıyor. Onlarla görüşüyoruz; kontratların feshi Galatasaray'ın önünün açılmasını sağlayacaktır” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERGalatasaray`dan kıskandıran tabloGalatasaray`dan kıskandıran tablo

“HER KULÜBÜN ANLAŞMASI FARKLI”

UEFA ile yapılan anlaşmanın detaylarını açıklayan Dursun Özbek, şunları söyledi:

“UEFA, Galatasaray'a transfer yasağı getirmemiştir. 'Sattığın kadar oyuncu alabilirsin' sınırlaması da getirmedi. Bize, 'Futbolculara ödeyeceğiniz maaşları ve maç başı toplamı maliyeti 65 milyon Euro'yu geçmesin' diyor. Tek kriter bu. Diğer takımların ve Galatasaray'ın yaptıkları sözleşmeler UEFA nezdinde aynı değil. Bunun bilinmesi lazım. UEFA kriterlerine dikkat ediyoruz, transfer bütçe ve dengelerini de hassas biçimde kuruyoruz. Başarıyı getirecek sporcu transferine devam edeceğiz ama bu bir denge içinde olacak.”

Futbolculara verilen cezaların yönetimin kararı olduğunu ifade eden Dursun Özbek, “Ceza konusu artık gündeme gelmemeli. Ceza yönetim kurulu kararı olarak tecelli etmiştir” dedi.

İLGİLİ HABER5`inci kupa pozu5`inci kupa pozu

“ZARAR 16-17 MİLYON EURO”

Kulübün geçen sezon 52 milyon Euro, bu sene ise 23 milyon Euro zarar ettiğini açıklayan Dursun Özbek, “Bunun içinde bir vergi uzlaşma bedeli var. Geçtiğimiz aylarda Ankara'da 2009 ve 2011 yıllarından gelen bir vergi uzlaşmasına girmiştik. Borçlarımızın üzerine bu 20 milyon TL de eklendi. Galatasaray'ın gerçek zararı yaklaşık 16-17 milyon Euro'dur. Bunun 7 milyon Euro'su da geçmişten gelen vergi borcudur” şeklinde konuştu.

Yeni sezonun herkese hayırlı olmasını temenni eden Başkan Dursun Özbek, “Türkiye bu sezon sporda birlik ve beraberliği sergileyecektir” diyerek sözlerini tamamladı.

Yayınlanma Tarihi:16:04,