SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mario Gomez imzayı atıyor

Mario Gomez, üç ay önce reddettiği Alman ekibi Wolfsburg'a imza atmak üzere... Fiorentina'ya ödenecek bonservis bedelinin yarısı Beşiktaş'ın kasasına girecek.

Güncellenme: 15:39, 17/08/2016
Mario Gomez imzayı atıyor

Beşiktaş’ta kalmayacağını açıkladıktan sonra uzun süre Avrupa’da takım arayan, fakat beklediği teklifleri alamayan Mario Gomez, 3 ay önce reddettiği Wolsfsburg takımına transfer olmak üzere…

İLGİLİ HABERBeşiktaş Milosevic`i gönderiyorBeşiktaş Milosevic`i gönderiyor

Adı Barcelona, Manchaster City, Dortmund, Atletico Madrid gibi takımlarla anılan ancak bu takımların transfer listelerine giremeyen Mario Gomez için hem İtalyan, hem Alman basını Wolfsburg ile anlaştığını ve birkaç gün içinde transferin sonuçlanacağını yazıyor. İtalyan La Gazetta Della Sport, Alman Bild ve Kicker gazetelerinde yer alan haberlere göre Gomez’in menajeri Uli Feber’in şu anda İtalya’da Fiorentina takımı ile son pazarlıkları yapıyor.

İLGİLİ HABERİşte Jose Sosa ayrılığının perde arkası...İşte Jose Sosa ayrılığının perde arkası…

BEŞİKTAŞ PARA KAZANACAK

Wolfsburg’un, 3 ay önce 14 milyon Euro olan ve (Mario Gomez hayır dediği için) geri çevrilen ilk teklifinin aksine 7 milyon Euro’ya bu transferi bitireceği ifade ediliyor.

İLGİLİ HABERŞenol Güneş: Serdar Aziz ve Eren Derdiyok`u istedikŞenol Güneş: Serdar Aziz ve Eren Derdiyok`u istedik

Eğer Fiorentina Mario Gomez’i 7 milyon Euro’ya Wolfsburg’a satarsa bu paranın yarısını geçen yıl yapılan sözleşme gereği Beşiktaş alacak. Siyah-beyazlılar bu durumda Sosa’dan gelecek 7.5 milyon Euro’nun yanı sıra kasaya 3.5 milyon Euro daha koyacak ve transferin bitmesine az bir süre kala finansal açıdan oldukça rahatlayacak.

Yayınlanma Tarihi:15:25,