SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ellen DeGeneres’in Bolt paylaşımı ortalığı karıştırdı

Dünyaca ünlü ABD'li sunucu Ellen DeGeneres'in Usain Bolt paylaşımı sosyal medyayı salladı. DeGeneres ırkçılık suçlaması ile karşı karşıya kaldı.

Güncellenme: 12:04, 17/08/2016
Ellen DeGeneres’in Bolt paylaşımı ortalığı karıştırdı

ABD’de milyonları ekran başına kilitleyen The Ellen DeGeneres Show’un sunucusu komedyen Ellen DeGeneres’in başı ırkçılık suçlaması ile dertte… Oscar töreninde çektiği fotoğraf sonrasında ‘Selfie’nin de yaratıcısı olarak bilinen DeGeneres, yine bir fotoğraf paylaşımı gündeme geldi.

amkspor.com / DIŞ HABERLER

Ellen DeGeneres, Jamaikalı atlet Usain Bolt’un 2016 Rio Olimpiyat Oyunları 100 metre finalinde altın madalya kazandığı yarıştan çekilen fotoğrafta küçük bir oynama yaptı. Bolt’un fotoğrafı üzerine kendi fotoğrafını ekleyen DeGeneres, sosyal medyada en çok konuşulan isim oldu. Jamaikalı atletin sırtına çıkmış gibi görünen ünlü sunucunun yazdığı yazı durumu daha da kötü bir hale getirdi. Özellikle son yıllarda yaşanan ırkçı saldırılar nedeniyle hassas bir durumda olan ABD’de olay yaratan paylaşım sonrası Ellen DeGeneres, zor duruma düştü.

374C285800000578-3743786-image-a-43_1471370969272

Bolt’un sırtına çıkmış gibi görünen fotoğrafı sosyal paylaşım sitesine ekleyen ünlü sunucunun, fotoğrafın altına yazdığı “Ayak işlerimi artık böyle hallediyorum” ifadesi ortalığı ayağa kaldırdı. sosyal medya kullanıcıları, DeGeneres’i ırkçılıkla suçlayarak özür dilemesini istedi. Oldukça sert tepkiler alan DeGeneres, ırkçı olmadığını programın resmi hesabından açıklamak zorunda kaldı.

İLGİLİ HABERRıza Kayaalp`in mayosu olay olduRıza Kayaalp`in mayosu olay oldu

Şov programının resmi hesabından Ellen DeGeneres’in ağzından yazılmış “Ülkemizde var olan ırkçılığın fazlasıyla farkındayım ve bu düşünceden oldukça uzak bir insanım” şeklinde bir savunma yayınlandı. Ancak bu açıklama da sosyal medya kullanıcılarını ikna etmedi. Başarılı sunucudan ısrarla paylaştığı fotoğraf nedeniyle özür dilemesi istendi. DeGeneres’in hayranları ise fotoğrafta rahatsız edici bir durum olmadığını söyleyerek 58 yaşındaki sunucuyu savundu.

İLGİLİ HABERMilli takım sporcularına hırsızlık şoku!Milli takım sporcularına hırsızlık şoku!

PROGRAMINA KONUK ETMİŞTİ

Ellen DeGeneres, geçtiğimiz Kasım ayının sonlarında Usain Bolt’u programına konuk etmiş ve 2016 Rio Olimpiyat Oyunları hazırlıkları hakkında sohbet etmişti. Jamaikalı atlet, Rio’nun katılacağı son Olimpiyat Oyunları olacağını da 58 yaşındaki sunucunun programına açıklamıştı.

İLGİLİ HABERRio`ya damga vuran `regl` tartışmasıRio`ya damga vuran `regl` tartışması

Bolt, programda sporu bıraktıktan sonra oyunculuk yapması konusunda teklifler aldığını ancak kendisinin atletizm içinde kalarak yeni sporcular yetiştirmek istediğinden de bahsetmişti.

Yayınlanma Tarihi:11:06,