SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dick Advocaat: Parayı seçseydim…

Hollandalı Dick Advocaat, “Parayı seçseydim, Çin’e giderdim. Fenerbahçe, büyük bir kulüp ve Türkiye’deki mücadeleyi tercih ettim. Bu yaşta şampiyonluk keyifli olacaktır” diye konuştu.

Güncellenme: 07:54, 17/08/2016
Dick Advocaat: Parayı seçseydim…

Fenerbahçe’nin yeni hocası Dick Advocaat, maddi önceliklerle gelmediğinin altını çizdi. Hollandalı teknik adam, sarı-lacivertli ekipten gelen teklifi ilk başta reddettiğini, sonradan kabul ettiğini söyledi. 69 yaşındaki teknik adam, kapısının ilk olarak geçen cuma çalındığını belirtip, “Bana son derece iyi bir teklifle geldiler. Tabii bu arada kararınızı hemen vermeniz gerekiyor ama bu işler kolay değil. İlk başta ‘hayır' dedim. Ancak tekrar geldiklerinde bu sefer kabul ettim” dedi.

İLGİLİ HABERRobin van Persie`den 10 numara mesajıRobin van Persie`den 10 numara mesajı

Kulübü öven Advocaat, “Parayı tercih etsem Çin'e giderdim. Benim için böyle bir seçenek de vardı. Bu konudaki samimiyetime inanmalısınız. Gerçekten Türkiye'deki mücadeleyi seçtim. Futbolu, rekabeti, taraftarların fanatizmini, dolu statları ve derbi maçları seçtim. Fenerbahçe bana göre kesinlikle çok büyük bir kulüp. Gerçekten büyük bir Avrupa kulübü. Fenerbahçe ile Türkiye liginde şampiyonluğa oynamak, bu yaşta bile keyifli bir şeyler demektir” diye konuştu.