SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ta Talicsa ve Gil seferberliği

Beşiktaş, Jose Sosa'yı Milan'a sattıktan sonra transfer çalışmalarında gaza bastı. Siyah-beyazlılar birçok koldan transfer bitirmek için çaba sarf ediyor.

Güncellenme: 17:22, 17/08/2016
Beşiktaş’ta Talicsa ve Gil seferberliği

Transferlerin gecikmesinin yanı sıra takımdan ayrılan oyuncuların çokluğuna dikkat çeken Şenol Güneş’in açıklamalarından sonra girişimleri hızlandıran başkan Fikret Orman ve transfer komitesi üyeleri bir kaç gün içinde 4 transferi açıklamak için çabalıyor. Fikret Orman’ın iki gündür bulunduğu Londra’da forvet transferini sonuçlandırmak için yoğun çaba sarf ettiği öğrenildi.

Yurtdışında bulunan Transfer Komitesi Başkanı Umut Güner ise Portekiz’in Benfica takımınını genç oyuncusu Anderson Talisca transferini kiralık olarak bitirmek çin uğraşıyor.

Chelsea’den Omeruo’yu kiralamasına rağmen henüz resmi olarak açıklamayan Siyah Beyazlıların forvet ve 10 numara transferine yoğnulaşmasından dolayı İngiliz ekibi ile olan evrak trafiğini ağırdan aldığı bildirildi.

Siyah Beyazlılar bu üç ismin yanı sıra Sosa’nın satışı sonrası kasaya girecek para ile Çin kulübü Shanghai Sipg ile olan teminat krizini de kısa sürede aşacağı ve stoper Carlos Gilberto’yu bir kaç gün içinde açıklayacağı ifade edildi.