SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

”Türkiye yaşanacak bir ülke”

Akhisar Belediyespor'un İspanya 2'nci Ligi takımlarından Mallorca'dan transfer ettiği Abdoulwahid Sissoko, yeşil siyahlı ekiple ilk antrenmanına çıkarken, "Türkiye yaşanacak bir ülke" dedi.

Güncellenme: 12:12, 16/08/2016
”Türkiye yaşanacak bir ülke”

İlk idman öncesi teknik direktör Cihat Arslan ve takım arkadaşlarıyla tanışan Malili futbolcu, “Türkiye ve Akhisar gerçekten yaşanacak ve futbol oynanacak bir yer. Pek çok ülkeden çok önemli isimler burada forma giyiyor. Buradaki futbolcuların bir bölümünü ismen, bazılarını şahsen tanıyorum. Örneğin Lopes ile İspanya’da karşılıklı oynadım. Akhisar Belediyespor’un başarısı için elimden geleni yapacağım” diye konuştu. Orta sahada hem defansif hem ofansif görev yapabildiğini dile getiren Sissoko, şöyle devam etti:

“Hocamın istediği mevkide oynamak ve üst düzey performans sergilemek benim sorumluluğum. Verilen görevi en iyi şekilde yerine getirmek için tüm gücümü sahaya yansıtacağım.”

Sissoko’nun takıma önemli katkı sağlayacağına inandığını söyleyen Arslan ise, “Aramıza biraz geç katılan Sissoko’nun pazar günü Kayserispor maçında oynayıp oynamayacağına antrenmanlardaki durumuna bakarak karar vereceğiz” dedi.

Öte yandan Akhisar Belediyespor’da sakat olan Serdar ve kaleci Bora dışında eksik oyuncu bulunmuyor.