SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Taraftarın istemediği isimlerin bileti kesildi

Geçen sezona oranla bol alternatifli bir oluşum içerisine giren sarı-kırmızılılar, artık her bölgede birden fazla kaliteli isme sahip. Riekerink’in de istediği gibi takımda üst düzey bir forma rekabeti başladı.

Güncellenme: 07:55, 16/08/2016
Taraftarın istemediği isimlerin bileti kesildi

AMK GAZETE / Ali GÜMEN

Lig tarihinin en başarısız sezonlarından birisini geride bırakan G.Saray’da yeni yılda hedef şampiyonluk. 6. tamamlanan sezonun ardından takımda büyük oranda değişim gerçekleşti. Geçen sezon forvette sadece gol atamayan Umut Bulut’a hapsolan, diğer mevkilerde de fazla bir alternatifi bulunmayan sarı-kırmızılılar, transfer döneminin ardından adeta yeniden doğdu. Taraftarın istemediği isimlerin bileti kesildi, yenileri geldi.

Artık sahada bulunan 11 futbolcuyu oldukça zorlayacak bir yedek kulübesi hazırlandı. Muslera, Selçuk ve Sneijder dışında kalan bütün futbolcuların formasını kaybetme riski var. Lukas Podolski'nin bile forması artık garanti değil. Bu durum sarı-kırmızılılara başarıyı getirecek anahtar olacak. Teknik Direktör Jan Olde Riekerink ve yönetimin mühendisliği yeni model G.Saray'ı ortaya çıkarttı.