SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sosa Beşiktaş’tan ayrılıyor

Geçen hafta affedilerek takıma katılan Beşiktaş'ın Arjantinli yıldızı için ısrarından vazgeçmeyen Milan, teklifini 7.5 milyon Euro'ya yükseltti. Sıcak parayı, mutsuz bir oyuncuya tercih eden Fikret Orman, bu kez transfere onay verdi.

Güncellenme: 08:39, 16/08/2016
Sosa Beşiktaş’tan ayrılıyor

AMK GAZETE

Uzun süre eşinin baskısıyla Türkiye’den ayrılmak için inat eden ve kendisi ne talip olan Milan'a gitmek isteyen ancak bu talebi Beşiktaş teknik heyeti ve yönetimi tarafından kabul görmeyen Sosa, 9 Ağustos’ta affedilerek idmanlara çıkmaya başamıştı. ‘Kriz bitti ' denilerek Süper Kupa’da kadroya bile alınan Arjantinli yıldızdan vazgeçmeyen Çizme ekibi, 4 milyon Euro’dan başladığı bonservis bedeli teklifini 7.5 milyon Euro’ya çıkarınca, Tangocu da veda  veda niyetini yönetime yineldi. Bu gelişme üzerine siyah-beyazlı kulüp yelkenleri suya indirip, Milan kulübüne görüşme için kapıyı açtı.

Tam bir çorbaya dönen krize nokta koyup, transfer planlarına buna göre yön vermek isteyen başkan Fikret Orman, teknik direktör Şenol Güneş ile ‘Sosa zirvesi’ gerçekleştirdi. Başından beri bu ayrılık kararına karşı çıkan Orman ve Güneş, rakamın yükseltilmesini de göz önüne alarak bu kez Arjantinli futbolcunun satılması görüşünde birleşti. Tecrübeli hoca, mutsuz tavırlar sergilemeyi sürdüren Süper Lig asit kralının bu şartlarda faydalı olamayacağını düşündüğü için gitmesine onay verdi. Kartal’ın artık umudunu kestiği Sosa’nın Milano yolcuğu her an gerçekleşebilir.

Yayınlanma Tarihi:08:35,