SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Rıza Kayaalp: Gümüş kesmez, hedef 2020

2016 Rio Olimpiyat Oyunları'nda gümüş madalya kazanan 26 yaşındaki milli güreşçi Rıza Kayaalp, altın madalya mücadelesine Tokyo'da düzenlenecek 2020 Olimpiyatları'nda devam edeceğini söyledi. 130 kilo güreş müsabakalarının finalinde, Kübalı Mijain Lopez Nunez'e yenilerek gümüş madalya elde eden Rıza Kayaalp, karşılaşmanın ardından basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı.

Güncellenme: 10:03, 16/08/2016
Rıza Kayaalp: Gümüş kesmez, hedef 2020

Rıza Kayaalp şunları söyledi:

“Karşılaşmaya hızlı başladım ve rakibin bildiğim bir taktik oyununa savunma yapamadım. Onunla yaptığım önceki maçlardan bu öne boşaltma taktiğini? biliyordum ama bir anlık dalgınlıkla unuttum. 6-7 yıldır ilk kez böyle bir durum yaşıyorum. Bu durum moralimi bozdu. Sonraki bölümde atak oynamama rağmen istediğimi yapamadım. Hedefim burada altın madalyaydı, olmadı. Önceki olimpiyatta bronzdu, şimdi gümüş oldu. Durmak yok. Altın madalya alana kadar mücadeleme devam edeceğim. Cumhurbaşkanımıza altın madalya sözüm vardı. Finalden önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile telefonda görüştük. Elimden geleni yaparak ülkemi temsil etmem için başarı temennisinde bulundu. Ben de ‘İnşallah, çıkacağım ve sonuna kadar savaşacağım’ dedim, ama olmadı. Cumhurbaşkanımıza altın madalya sözüm vardı. Artık bu sözü, 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda tutmak için çabalayacağım.”

“GÜMÜŞ MADALYA KESMEZ”

Gümüş madalya kazanmaktan çok fazla memnuniyet duymadığını vurgulayan milli güreşçi, “Hedefleri büyük olan sporcuları gümüş sevindirmez. Hedefim altın madalyaydı” dedi.

Diğer taraftan Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu ise yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

“Gençlik ve Spor Bakanlığının himayesinde Türk sporunun gelişmesi için 14 yıldan beri, 2020 hedefiyle kesintisiz destek sağlayan Turkcell olarak sporcularımızın bizlere yaşattığı madalya başarısının mutluluğunu yaşıyoruz. Türkiye’nin bu zorlu günlerde yeniden bir olmasına, bayrağımızın Brezilya’da göndere çekilmesinde katkımız olduğu için de çok büyük bir gurur yaşıyoruz. Milli güreşçimiz Rıza Kayaalp’i elde ettiği başarıdan dolayı kutluyorum ve başarılarının devamını diliyorum.”