SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Altay’da yükseliş dönemi

Spor Toto 3'üncü Ligi 1'inci Grup ekiplerinden Altay'ın Profesyonel Şube Başkanı Alex Padulano, bu sezon kulübün yükseliş dönemini yaşayacağını söyledi.

Güncellenme: 14:20, 16/08/2016
Altay’da yükseliş dönemi

Geçtiğimiz sezon göreve geldiklerinde transfer yasağı nedeniyle takviye yapamadıklarını ve sezona stat sorunu nedeniyle sıkıntılı başladıklarını hatırlatan Alex Padulano, “2015-16 sezonu bizim için ölü toprağını üzerimizden attığımız, yeniden doğuşu simgeleyen bir dönemdi. Bu sezon ise yükseliş dönemini yaşayacağız. Transferin önünü açtık, stadımız da hazır. Yönetim ve teknik direktör istikrarını seçtik. Bu yıl birçok konuda avantajlıyız” dedi. Başkanlık görevine getirilen Özgür Ekmekçioğlu’nun Altay için büyük bir kazanç olduğunu ifade eden Alex Padulano, sözlerinişöyle sürdürdü:

“Hedefimiz 2-3 yılda yeniden üst liglere çıkmaktı. Ancak Ekmekçioğlu’nun desteğiyle bu süreyi geriye çektik. İyi oyunculardan kurulu bir takım oluşturuldu. Hamurumuz hazır, artık top teknik heyet ve futbolcularda. Takım içi rekabet arttı, formayı almak kolay olmayacak. Kulübemiz de zengileşti. Şampiyonluktan söz etmek için erken ancak sezon boyunca play off yarışının içinde olacağımızı düşünüyorum. Taraftarımızın da desteğiyle hedefe yürüyeceğiz.”

PROGRAM NETLEŞTİ

Aytayş’ın Afyonkarahisar kampındaki hazırlık maçlarının programı netleşti. Siyah beyazlılar, ilk özel randevuda yarın Anadolu Üsküdar’la kozlarını paylaşacak. İzmir ekibi 19 Ağustos Cuma günü Büyükçekmece Tepecikspor, 22 Ağustos Pazartesi günü ise Kocaeli Birlikspor’la iki provaya daha çıkacak. Altay, 26 Ağustos’ta İzmir’e dönecek.