SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dalian Atkinson hayatını kaybetti

Fenerbahçe'nin eski futbolcularından Dalian Atkinson İngiltere'de polisle yaşadığı tartışma sırasında polis memurunun kullandığı şok cihazı nedeniyle hayatını kaybetti.

Güncellenme: 16:36, 15/08/2016
Dalian Atkinson hayatını kaybetti

Bir dönem Fenerbahçe forması giyen ‘Kara Boğa' lakaplı İngiliz futbolcu Dalian Atkinson İngiliz polisi tarafından şok tabancasıyla vurularak öldürüldü.

İngiltere'nin batısındaki Telford kentinde gece saatlerinde meydana gelen olayda İngiliz polisinin bir vakaya müdahaleye gittiği sırada Atkinson'ı şok tabancasıyla vurduğu ifade edildi. Polis tarafından fazla detay verilmeyen olayın hemen akabinde Atkinson'a tıbbi müdahalede bulunulduğu ancak eski futbolcunun hayatını kaybettiği bildirildi.

West Mercia polisinin ‘Kaza’ olarak nitelendirdiği olay sonrası soruşturma açıldı. Polis merkezi, soruşturmada “Elektrik şoku veren tabanca polise karşı gelen her İngiliz vatandaşı için uygulanan normal bir prosedürdür” savunmasını yaptı. Ancak olay İngiltere’de polisin kullandığı şok tabancasının ve polis şiddetinin sorgulanmasına neden oldu. Birçok STK, polisin kullandığı şok tabancasının yerli yersiz kullanıldığından şikayetçi oldu.

Fenerbahçe Kulübü, eski futbolcusu Atkinson’ın ölümü sonrasında resmi Twitter hesabından şu paylaşımda bulundu:

HIZI İLE TANINIRDI

Futbolculuğu döneminde golcü kimliği ile tanınan Atkinson, 1995-96 yılları arasında Aston Villa’dan Fenerbahçe’ye transfer olmuştu. Hızı sayesinde savunma arasına atılan toplarda etkili olmuş, bu nedenle kendisine “Ara pası Atkinson” lakabı takılmıştı. Fenerbahçe’de 21 maça çıkmış, 10 gole imza atmıştı. Bir sezon Fenerbahçe’de oynadıktan sonra Metx ve Manchester City’ye kiralanmış, son olarak ise Güney Kore ekibi Jeonbuk Hyundai Motors forması giymişti. Kariyeri boyunca ayrıca Wimbledon FC, Real Sociedad, Ipswich Town ve Sheffield Wednesday formaları da giymişti.

İngiltere A Milli Takımı’nda hiç forma giymemiş olan eski golcü, bir kez B takımda oynamış ve o maçta da gol atmayı başarmıştı.

Yayınlanma Tarihi:13:34,