SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Manchester City’nin uçağı boşaltıldı

Manchester City teknik ekibini taşıyan uçak, Romanya'ya doğru havalanmak üzereyken tahliye edildi. Yolcular büyük panik yaşadı.

Güncellenme: 16:17, 15/08/2016
Manchester City’nin uçağı boşaltıldı

UEFA Şampiyonlar Ligi’nde Steaua Bükreş ile Salı günü karşılaşacak olan Manchester City’nin, maçın oynanacağı Romanya’ya yapacağı yolculuk sıkıntılı başladı. İngiliz devinin teknik ekibini de taşıyan uçak, tuvalette sigara içildiği gerekçesiyle boşaltıldı.

amkspor.com / DIŞ HABERLER

Manchester City’nin UEFA Şampiyonlar Ligi’nde Steau Bükreş ile deplasmanda oynayacağı maç öncesi gergin dakikalar yaşandı. Romanya’ya gidecek uçağın kalmasına dakikalar kala yaşanan olayda, tuvalette bir kişinin sigara içmesi nedeniyle yangın söndürme sistemi çalışmaya başladı. Bir anda neye uğradığını şaşıran yolcular, yangın korkusu nedeniyle büyük panik yaşadılar.

İtfaiye araçlarının da gelmesi ile aralarında İngiliz ekibinin teknik ekibinin de bulunduğu yolcuların korkusunu bir kat daha arttırdı. Hemen uçağı tahliye eden yetkililer, durumun sigara dumanından kaynaklandığını yolculara bildirdiler.

Acil durum aracı ile yeniden bekleme salonuna alınan yolcular, 40 dakikalık bir beklemenin ardından uçaktaki yerlerine geri döndüler. Manchester Havalimanı sözcüsü, konu ile ilgili yaptığı açıklamada “Olay bir yolcunun tuvalette sigara içmesi nedeniyle gerçekleşmiştir” dedi.

Yayınlanma Tarihi:15:52,