SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yeni Malatya Mersin maçına odaklandı

Yeni Malatyaspor’un sol bek oyuncusu Osman Fırat, yeni transferlerin uyum süreçlerini çabuk atlatmalarında eski oyuncuların bir etken olduğunu söyledi.

Güncellenme: 16:33, 14/08/2016
Yeni Malatya Mersin maçına odaklandı

Nurettin Soykan Tesisleri'nde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Yeni Malatyaspor’un sol bek oyuncusu Osman Fırat, Mersin İdmanyurdu maçıyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bu ligde sezona ne kadar iyi başlarsan sonunu da öyle iyi bitiriyorsun” dedi.

Mersin maçına iddialı hazırlandıklarını belirten Osman, “Mersin maçı hazırlıklarımız sürüyor. İyi bir kamp dönemi geçirdik. Yeni gelen oyuncuların uyum süreçleri kısa oldu. Tabi yenilerin uyum sürecini çabuk atlatmalarında eskilerin bir etken olduğunu düşünüyorum. Mersin maçına kadar çok iyi hazırlanıp, sezona galibiyetle başlamak istiyoruz. Bu ligde sezona ne kadar iyi başlarsan sonunu da öyle bitiriyorsun. Bunu da başaracak gücümüz var. Gerçekten kadro kalitemiz iyi oldu. Alternatifli bir kadromuz oldu. İnşallah bu işi bu sene göğüsleyeceğiz” açıklamalarında bulundu.

“Bu sene bizde bu işin içinde olacağız”

Osman, geçen seneye göre kendilerini daha zor bir ligin beklediğini de ifade ederek, “Geçen seneye göre daha zor bir lig bizi bekliyor. Geçen sene düşün takımlar var. Sivas olsun, Eskişehir olsun hedefleri büyük. Tabi geçen seneden oturmuş kadrosu olan takımlar da var. Bizim de iskelet kadro bozulmadı. Yapılan iyi takviyeler oldu. Yani bu sene biz de bu işin içinde olacağız” diye konuştu.