SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor’da Viking fırtınası

Trabzonspor, sağ bek transferi için rotayı Kuzey Avrupa’ya çevirdi. Gazeteler, 23 yaşındaki Jonas Svensson ile yapılan görüşmelerin olumlu geçtiğini yazdı.

Güncellenme: 12:26, 14/08/2016
Trabzonspor’da Viking fırtınası

Bordo-mavililer, Cavanda'nın Galatasaray'a transfer olmasının ardından sağ bek mevkisine takviye yapmak için birçok oyuncuyla temaslarını sürdürüyor. Fırtına'nın bu mevki için gündemine aldığı son ismin Rosenborg'un 23 yaşındaki defans oyuncusu Svensson olduğu ortaya çıktı. Norveç basınına da yansıyan haberde, genç futbolcunun Trabzon'a gelmeye hazır olduğu, kulübünün de ikna edilmesi halinde transferin sonlanacağı aktarıldı.

Svensson'un gelmeye sıcak bakmasını koz olarak kullanmak isteyen Trabzon'un kurmayları,Norveç temsilcisiyle uzlaşma zemini arıyor. Orta saha da görev yapabilen oyuncusunu bırakmak istemeyen Rosenborg'un, Trabzonspor'a kapıyı 4milyon Euro'dan açtığı belirtilirken, bordomavililerin en fazla 2 milyon Euro teklif edeceği ifade edildi. Asbaşkan Nevzat Aydın'ın, transferle bizzat ilgilendiği ve kısa sürede sonuç almayı beklediği öğrenildi.

Yayınlanma Tarihi:10:10,