SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nasuh Sezgin, Beşiktaş'ı penaltılarla mağlup ederek kupayı kazandıkları maç sonrası yaptığı açıklamada, “Riekerink’in ikinci kupası oluyor enteresan bir şekilde. Kupayı taraftarlarımıza armağan ediyoruz. İnşallah önümüzde yeni bir lig başlıyor. Bunda da başarılı olmak için uğraşacak takımımız, bizlerle yönetim olarak. Dolayısıyla şimdi bu lige hazırlanıyoruz, takımımız da iyi. İlk maçımızı İstanbul'da Karabük'le oynayacağız. Sonra deplasman serüveni başlıyor. Dolayısıyla inşallah bu sezonu şampiyon olarak bitirebilirsek Avrupa'ya çıkma şansımız da olduğuna göre böyle devam edeceğiz. Galatasaray kupalara alışık bir takım. Dolayısıyla biz bunu başarmış bir yönetim olarak da taraftarların da takdirini bekliyoruz. Bütün herkesin takdirini bekliyoruz. Evet başarılıyız biz. Bundan sonra umarım taraftarlarımız bize daha çok destek verir. Kombinelerini alırlar stada gelirler. Ve başarılarımızı görürler” şeklinde konuştu.

“KUPALARA ALIŞTIK”

Sarı-kırmızılı futbolcu Yasin Öztekin de, kupayı kazandıkları için çok mutlu olduklarını belirterek, “Kupalara alıştık artık. Zor maçtı, bütün arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Hepsi iyi mücadele etti. Beşiktaş'ı da tebrik ediyorum, iyi oynadılar. Tüm taraftarlarımıza armağan ediyoruz kupayı. Bu sene inşallah şampiyon olup Ziraat Türkiye Kupasını da alıp bu seneyi 3 kupayla bitirmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Galatasaray'ın yeni transferi Eren Derdiyok da, takım olarak bunun hayalini kurduklarını söyleyerek, “İlk resmi maçtı. Bugün takım olarak iyi mücadele ettik. Kupayı aldığımız için çok mutluyum. Bu sene bizim için çok önemli bir başlangıç oldu” dedi.