SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kahraman Fernando Muslera

Maçta sayısız kurtarışın altına imzasını atan Uruguaylı, penaltılarda da yıldızlaştı ve Süper Kupa’yı G.Saray’a getiren en önemli etken oldu.

Güncellenme: 08:49, 14/08/2016
Kahraman Fernando Muslera

Kalenizde Fernando Muslera gibi bir dünya markası varsa maçlarda işiniz daha kolay. Dünkü Beşiktaş maçında da aynen böyle oldu. 120 dakika süren mücadelede sayısız kurtarış altına imzasını atan Nando, Chedjou'nun kendi kalesine attığı gole engel olamadı. Karşılaşma uzatmalara gidince de gözler Uruguaylı'ya çevrildi.

Üzerine düşeni yapan tecrübeli eldiven, Oğuzhan ve Atiba'nın penaltılarınıkurtararak kupanın kazanılmasını sağladı. Maçın adamı seçilen Muslera karşılaşma sonunda şöyle konuştu: “5. senemde 10. kupamı kaldırıyorum. Çok mutluyum. Zor zamanlarımız da oluyor ancak taraftarımızla birlikte kupaları kaldırıyoruz. Yeter ki taraftarımız bize inansın. Her sene onları sevindiriyoruz.”

BEŞİKTAŞ’A KARŞI 8. KUPA

Galatasaray’da Selçuk, Hakan ve Tolga kullandıkları penaltıları gole çevirirken, siyah-beyazlılar hiç fileleri sarsamadı. Oğuzhan ve Atiba'nın şutlarını Muslera kurtarırken, Cenk ise penaltıyı dışarıya vurdu. Böylece 4-1'lik skorla G.Saray 10. kez düzenlenen Süper Kupa'yı müzesine 5. kez götürmeyi başardı. Beşiktaş ile oynanan 13. finalde ise 8. kez kupa sarı-kırmızılı müzeye girdi.