SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hoca mesaj verdi

14 Ağustos 2016

Yeni sezon için en önemli ve son hazırlık maçı için geçe seneden kalma kadro ile çıkmak! Anlaşılır bir şey değil. Şenol hoca geçen sezonki yani elinde kalan kadro ile sahaya çıkarak yönetime “bana transfer yapmazsınız olacağı bu” mesajı vermeyi tercih etti anlaşılan. Ama yönetime mesaj vermek için böyle bir maç mı tercih edilir? Edilmez, edilmemeli. Veya Şenol hocayı böyle bir tercih yapmaya itmeyeceksiniz yönetim olarak. Daha erken davranacak ve kadroyu hazırlık kampına yetiştireceksin. Yetiştirmezsen hocan da sana böyle şeyler yapar.

İlk yarı için şunu söylemek lazım. Galatasaray'da değişen bir şey yok. Beşiktaş ise elindeki kadro ile yapacağının en iyisini yaptı. Geçen sezonun önemli performansı Mete Kalkavan'ın atladığı penaltı pozisyonu verilse ve gol olsa her iki takım adına başka şeyler söyleyebilirdim. Ancak vermedi Kalkavan buz gibi penaltıyı!

İkinci yarıya Quaresma ile başlayan Beşiktaş, devrenin başında, Gomez'in yokluğunu kapatır mı denen Cenk ile bulduğu pozisyon yine isteyen takımın Beşiktaş olduğunu gösterdi. Ama işte göstermek yetmiyor. Aynı Cenk maçın bitimine iki dakika kala yine net bir pozisyondan faydalanamadı. Dün ortaya koyduğu performans Spor Toto Süper Lig için belki ama Şampiyonlar Ligi için asla dedirtti bana. Devşirme stoper Necip'in anlık hatası ki geçen sezon boyunca hatasız oynadığını unutmamak lazım, golü kalesinde görmesine neden oldu. Beşiktaş'ın attığı golde de şansın payını görmezden gelmek yanlış olur Bakalım yönetim Şenol hocanın verdiği mesajı alacak mı?

Stoper ve forvet transferi için yönetim hızlı davranmalı yoksa dün gece yaşananların devamı gelir. Son olarak 15 Temmuz sonrasında yakalanan birlik ve beraberliği bozmaya çalışan futbol teröristlerinin Konya'da ortaya koyduğu fotoğrafı net olarak kınıyorum. Beşiktaş taraftarını da maç öncesinde yaptığı görsel şov için de tebrik ediyorum.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek