SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Şekip Mosturoğlu’ndan olay açıklamalar

Fenerbahçe Asbaşkanı Şekip Mostoroğlu,geçtiğimiz sezon sarı-lacivertlileri taşıyan otobüsün Trabzon'da kurşunlanması ile ilgili dikkat çekici bir iddia ortaya attı. Fenerbahçeli yönetici bu saldırıyı gerçekleştirenin, Hrant Dink cinayetindeki yapı ile ilişkili olduğunu dile getirdi.

Güncellenme: 00:46, 13/08/2016
Şekip Mosturoğlu’ndan olay açıklamalar

Fenerbahçe Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu, geçen sezon Trabzonspor deplasmanında takım otobüslerinin kurşunlanması olayı ile ilgili çarpıcı bir iddia ortaya attı. Mosturoğlu, Fenerbahçe otobüsünü kurşunlayan bu yapının, Hrant Dink’i öldüren yapıyla ilişkili olduğunu söyledi.

Haber Türk’e konuşan Mosturoğlu’nun açıklamaları şu şekilde:

“Nisan ayında otobüsün Trabzon’da kurşunlanmasından sonra biz bir suç duyurusunda bulunduk. Avukatımız Trabzon’a gitti. ‘Savcı olayın failleri ile ilgili bir kişiden şüpheleniyorum’ dedi. Dinleme kararı çıktı. ‘TİB bunu uygulamadı’ dedi. Bir daha dinleme kararı çıkarıldı TİB yine uygulamadı. Bu şüpheli kişi polis muhbiri olan kişidir ve büyük bir ihtimalle Hrant Dink olayı gibi bir yapıyla ilgili kişidir dedi. Bu olaydan bir ay sorna Trabzon emniyetinde bir değişim yapıldı.”

“O OLAYDAN SONRA ŞAMPİYONLUĞU KAYBETTİK”

“Biz bunu savcı ile yapılan görüşmeleri bildirdik. Önümüzdeki günlerde bu yapı da ortaya çıkacaktır. Fenerbahçe o sene şampiyonluğu kaybetti. Ertesi hafta sahaya çıkacak futbolcuları sahaya çıkarmakta zorlandık. Volkan o maçta 13 gol yemiş, geri kalan maçlarda 18 gol yemiş. O bile motivasyonunu kaybetmiş. Bu olaylar yaşanırken olay olduğu andan sonra kamu görevlileri bunun bir taşlama olduğunu söylediler. Bugünkü gibi mücadele edilseydi o yapı ortaya çıkardı.”

FETÖ – UEFA İLİŞKİSİ

FETÖ’nün UEFA ile ilişkisi olduğunu ima eden Mosturoğlu, bu konuda şu ifadeleri kullandı:

Net bir veri olmadan söyleyemiyorum. Şunu söyleyeyim Etik Kurulu Başkanı’nın açıklamaları var. İki temel argüman var Etik Kurulu raporu ve polis fezlekesi. Bugün bunun kumpas olduğu söyleniyor. Polis fezlekesine bakıyoruz yazan tutuklu. Akademik altyapısı var, onu yazanlar ortada. UEFA ne yapsın eline gelen belgelere bakıyor. UEFA, Türkiye ile ilgili görüşlerini alırken burada bir hukuk bürosu ile çalıştı. Önümüzdeki günlerde bu büro da ortaya çıkacak. Büyük ihtimalle bu yapı ile ilişkisi de ortaya çıkacaktır.

 

Yayınlanma Tarihi:00:17,