SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Pala ve sopalarla saldırdılar

Galatasaray ve Beşiktaş taraftarları arasındaki gerginlikler Konya Stadı'nın çevresinde doruğa ulaştı. Polis, saldırganlara biber gazı ve tazyikli su ile müdahale etti.

Güncellenme: 20:11, 13/08/2016
Pala ve sopalarla saldırdılar

Süper Kupa final maçı için otobüslerle Konya’ya gelen Galatasaray taraftarı maçın oynanacağı Konya Büyükşehir Belediyesi Arena’nın önünde bekleyen Beşiktaş taraftarına saldırdı. Otobüsün kapısını kırıp inen Galatasaray taraftarı ellerinde pala, sopa ve taşlarla Beşiktaşlılara saldırdı. Ardından Beşiktaş taraftarının da birbirine saldırması üzerine 1 Galatasaray taraftarı bacağından bıçakla hafif yaralandı. Ambulansta tedavisi tamamlanan taraftar daha sonra kaldırımda bir süre bekledi. Taraftar polisin Toplumsal Olaylara Müdahale Aracıyla, tazyikli su ile müdahale etti. Müdahalenin ardından iki taraftar dağıldı.

fth kavga110 (Custom) fth kavga101 (Custom)

HASTANEYE KALDIRILAN 4 TARAFTARIN DURUMU İYİ

Galatasaraylı taraftarın Ankara- Konya karayolunun 60’ıncı kilometresinde Beşiktaşlı taraftara saldırması sonucu her taraftardan da yaralanan Arda Toptaş (16), Muhammed Vefa Kaplan (17), Erdal Zülifar (41) ve Muammer Bölükbaş (59) yaralandı. Yaralılar, ambulanslarla hastaneye kaldırıldı.

İLGİLİ HABERKonya`da bıçaklı saldırganlar böyle görüntülendiKonya`da bıçaklı saldırganlar böyle görüntülendi

 

 

 

 

Yayınlanma Tarihi:19:52,