SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto 2’nci Lig’e düştükten sonra transfer yasağını kaldıramayıp geçen sezonki kadrodan 5 isimle yeniden anlaşan Karşıyaka’da Soner Tolungüç de imzayı atıyor. Kalmak için ilk etapta yasağın açılmasını şart koşan, yasak kalkmayınca da öncelikle eski futbolcularla anlaşma yapılmasını talep eden teknik direktör Tolungüç, Başkan Mutlu Altuğ’la bir araya geldi. Detayları masaya yatıran ikili, pazartesi günü yeniden bir araya gelerek sözleşme yapacak.

Mevcut kadrodaki 19 genç futbolcuyla da yeni haftada masaya oturacaklarını söyleyen Başkan Mutlu Altuğ, “Hocamızla aramızda pürüz yok. Önceliği kadroyu oluşturmaya vererek eski futbolcularla anlaştık. Şimdi kendisiyle uzun vadeli sözleşme imzalayacağız. Gençlerimize de belli bir miktar peşinat belirleyip ücretlerinde iyileştirme yapacağız. Onlara güveniyoruz” dedi.

Altuğ, bu sezon genç takımların akademi liglerine katılımı için kulüplerin kendine tahsisli sahası olmasını şart koşan Federasyon’la da görüştüklerini, altyapı maçlarını Çiğli Tesisleri’nde oynayacaklarını söyledi.

KARŞIYAKA STAT ARIYOR

Karşıyaka, bu sezon iç saha maçlarını İzmir Atatürk Stadı’nda oynamaktan vazgeçti. Genç ağırlıklı kadronun taraftar desteğini arkasında daha fazla hissedebilmesi için İzmir civarında tribünleri sahaya yakın, küçük bir stat arayışına geçen yönetim, Menemen, Aliağa, Turgutlu ve Soma alternatiflerini değerlendiriyor. Yönetim ilk etapta Menemen İlçe, Aliağa Şehir ve Turgutlu 7 Eylül Stadı’nı inceleyecek. Spor Toto 2’nci Lig’de Passolig şartı bulunmuyor.

Yeşil-kırmızılılarda kombine biletler önümüzdeki hafta satışa çıkacak. Sözleşme yenilenen isimlerden Can Erdem de takımla antrenmanlara başlarken prensipte anlaşılan Abdülhamit, pazartesi günü gelecek.