SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Süper Kupa’nın tarihi Beşiktaş için ayrı öneme sahip

Yarın akşam oynanacak Beşiktaş Galatasaray Süper Kupa mücadelesinin siyah-beyazlı takım için kupayı kazanmanın yanında başka bir anlamı daha var.

Güncellenme: 10:56, 12/08/2016
Süper Kupa’nın tarihi Beşiktaş için ayrı öneme sahip

Beşiktaş’ın efsanesi Onursal Başkan Süleyman Seba, 3 yıl önce 13 Ağustos 2013’te vefat etmişti. Beşiktaş camiası Seba’nın ölüm yıldönümü olan 13 Ağustos’ta Süper Kupa’yı mutlaka kazanarak, bu önemli günü daha bir anlamlı hale getirmek istiyor.

Siyah-beyazlılar, yarın sabah saat 11:00’de Feriköy Mezarlığı’nda Onursal Başkan Süleyman Seba için anma töreni düzenleyecek. Yönetim Kurulu, Feriköy’deki anma törenine katıldıktan sonra öğleden sonraki uçak ile Konya’ya gidecek ve tam kadro Süper Kupa maçını izleyecek.

BEŞİKTAŞ’IN SÜPER KUPA ÖNCESİ SON DURUMU

Sezon hazırlıklarına 8 Temmuz’da başlayan Siyah-beyazlılar için Süper Kupa, lig öncesindeki en önemli test maçı olarak görülüyor.

45 güne yayılan bir hazırlık programında fazla maça yer vermeyen Şenol Güneş, en ciddi hazırlık maçını 1-0 kazandıkları Olimpiyakos ve yarın oynayacağı Galatasaray maçı olarak görüyor. Oynadığı hazırlık maçlarının ikisi yağmur engeline takılan, biri 53’üncü, diğeri 75’inci dakikada bitirilen Beşiktaş, lige hazır olup olmadığını Galatasaray maçı ile görmüş olacak.

Elinde sayısal olarak geniş, ancak beklenti olarak eksik bir kadrosu bulunan Şenol Güneş, Galatasaray maçına çıkacak 11’i büyük oranda belirlemiş durumda.

Sezon başı çalışmalarına katılmayan Jose Sosa’nın yerine Oğuzhan Özyakup’un 10 numara, geçen sezonu sakatlık yüzünden kayıp olarak geçiren Tolgay Arslan’ın da 8 numara bölgesinde oynayacağı ilk 11’de büyük bir sürpriz beklenmiyor.

Tecrübeli hocanın antrenmanlarda denediği ilk 11, kalede Tolga Zengin, defansta Beck – Marcelo – Tosic – Adriano, ön liberoda Atiba – Oğuzhan, hücum hattında Kerim Frei – Tolgay – Olcay ve forvette Cenk Tosun şeklinde…