SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Riekerink sezon hedefini yüksek tuttu!

Galatasaray Teknik Direktörü Jan Olde Riekerink, Beşiktaş ile oynayacakları Süper Kupa finali öncesi hedeflerinin 3 kulvarda şampiyonluk olduğunu söyledi.

Güncellenme: 21:26, 12/08/2016
Riekerink sezon hedefini yüksek tuttu!

Galatasaray Teknik Direktörü Jan Olde Riekerink, Beşiktaş ile oynanacak olan Süper Kupa maçı öncesi basın toplantısında konuştu. Takımın şimdiye kadar gösterdiği performanstan çok mutlu olduğunu dile getiren Hollandalı çalıştırıcı, Beşiktaş maçının kendileri için büyük bir test olduğunu dile getirdi.

Süper Kupa maçı öncesi konuşan Galatasaray Teknik Direktörü Jan Olde Riekerink, “Hedeflerimizin başlangıcı yarınki maçla başlıyor. Hedefimiz kesinlikle yarın kupayı kazanabilmek” dedi.

Konya'da yarın oynanacak Türkcell Süper Kupa maçı öncesinde Galatasaray Teknik Direktörü Jan Olde Riekerink ve takım kaptanı Selçuk İnan basın toplantısı düzenledi.

Büyükşehir Belediye Arena Stadyumu'nda düzenlenen basın toplantısında konuşan Galatasaray Teknik Direktörü Jan Olde Riekerink, bu sezonki hedeflerinin 3 kupayı da almak olduğunu söyleyerek, “İlk hedefimizi ligde şampiyon olmak. Ama onun dışında Türkiye Kupası ve yarın oynayacağımız Süper Kupa var. Hedeflerimizin başlangıcı yarınki maçla başlıyor. Hedefimiz kesinlikle yarın kupayı kazanabilmek. Bir futbolcu olarak kariyer bittikten sonra hatırlanacak şey kazanılan kupalar olur. O yüzden bu kupa oyuncuların müzesinde olacak bir kupa olacaktır. Bu olay için en güzel örnek yanımda oturan Selçuk'tur. Bu zamana kadar birçok kupa kazanmış çok kaliteli bir oyuncu” dedi.

BRUMA MUTLU ETTİ

Yeni transferlerin ve takımın son durumuyla ilgili olarak Riekerink, “Aramıza yeni katılan arkadaşlar için çok mutluyum. Diğer taraftan takımda kalan oyuncular içinde mutluyum. Mesela Bruma kaldı takımda ve bizle beraber devam edecek. Aramıza geç katıldığı için yüzde yüz hazır olmayan arkadaşlarımız var. Eren bizimle birlikte antrenmanlara başladı. Cavanda hazırlık dönemi geçirme ama bizimle antrenmanlara başladı. Tolga daha hazır gibi. Serdar bizimle başladı fakat sonrasında bir sakatlığı oldu. Yarın bunların hangisi kadroda olacak veya olmayacak göreceğiz. Linnes iyileşti ama yüzde yüz diyemeyiz. Yarınki maç saatine kadar bir karar verilmesi için beklenilecek” diye konuştu.

Geçen sene kısa süreliğine göreve geldiğini hatırlatan Riekerink, “Zor bir dönemdi. Benim oyuncuları tanımam oyuncuları beni tanıması için bir dönemdi. Kısa dönemde kendi felsefemi kurallarımı her şeyi anlatmaya çalıştım. Takımda buna en iyi şekilde reaksiyon gösterdi. Kötü geçmiş bir sezondan sonra ezeli rakibimize karşı Türkiye Kupası’nı kazandık. Bu seneye sıfırdan başlamadım. Oyuncular benim beklentimi ben de oyuncuların beklentisini biliyorum. Saha içinde ve saha dışında uymaları gereken kuralları biliyorlar. Bu zamana kadar gösterdikleri performanstan dolayı onları tebrik ediyorum. Çünkü ilk günden beri iyi çalışan bir takımız var. İki tane çok olumlu bir kamp geçirdik. Yarınki maç bizim için önemli bir ölçüt. Bizim için almamız gereken bir kupa. Atletico Madrid maçı iptal olduğu için üzüldük. Çünkü bizim için önemli bir test olacaktı. Şimdi yarın Beşiktaş ile oynanacak bir maç var. Çok ciddi bir maç. Nasıl bir seviyede olduğumuzu bize gösterecek bir test. Yarınki maçtan sonra takımla ilgili daha sağlıklı sonuçlar alacağız” şeklinde konuştu.

u.”

İLGİLİ HABERSelçuk İnan: Geçen sezondan daha kötü olamayızSelçuk İnan: Geçen sezondan daha kötü olamayız

“Geçen sene kısa bir zaman için göreve geldim. Kısa bir dönemde kendi mentalitemi, oyun felsefemi anlatmaya çalışım. Takım da buna iyi reaksiyon gösterdi. Bunu sonunda ezeli rakibimize aldığımız güzel bir zafer ve güzel bir kupa kazandık. 0’dan başlamadık. Oyuncular benim beklentimi biliyorlar, oyun felsefemizi biliyorlar. Bu zamana kadar gösterdikleri performanstan dolayı mutluyum. İlk günden beri disiplinli çalışan bir Galatasaray var. Yarınki maç bizim için çok önemli bir ölçüt bizim açımızdan . Almamız gereken bir kupa. Önümüzdeki sezon belki bir aynısı daha olacak. Atletico Madrid maçı bizim için büyük bir testti ama olmadı. Nasıl bir seviyede olduğumuzu bize daha çok gösterecek bir test Beşiktaş maçı.”

Yayınlanma Tarihi:20:29,