SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Litvanya, Arjantin’e geçit vermedi

B Grubu'nun iki nağmalup takımını karşı karşıya getiren maçta Litvanya, Arjantin'i 81-73'lük skorla yenerek oynadığı üçüncü maçtan da galibiyetle ayrıldı.

Güncellenme: 09:38, 12/08/2016
Litvanya, Arjantin’e geçit vermedi

Olimpiyatların iki iddialı ülkesini karşı karşıya getiren maçta Litvanya baştan sona üstün götürdüğü maçta Arjantin’i guardlarının skorer oyunuyla mağlup etmeyi başardı. Maçın ilk çeyreğinde iki takımda oldukça düşük yüzdelerle hücum etti. İlk çeyrekte özellikle dış şutlardan bir türlü isabet bulamayan Litvanya çeyreği 16-15 önde tamamladı. İkinci çeyrekte de durum aynıydı. Litvanya %37 ile hücum ederken, Arjantin’ de %27’de kalınca ilk yarı Litvanya’nın 30-27’lik üstünlüğüyle sona erdi.

Maçın ikinci yarısı ise Litvanya rüzgarı vardı. Üçüncü çeyrekte kullandıkları 18 şutun 10’nunda isabet bularak farkı açan ekip, üçüncü çeyreği 57-49 önde tamamlayarak son çeyreğe büyük avantajla girdi.

Son çeyrekte iki takımda karşılıklı sayılar buldu ve Litvanya aradaki farkı koruyarak karşılaşmadan 81-73’lük skorla galip ayrıldı.

Maçın yıldızı Litvanya’da 23 sayıyla oynayan Kuzminskas olurken , galibiyete Kalnietis 17, Maciulis 10 sayıyla katkı verdi. Arjantin’de ise Ginobili’nin 22 ve Nocioni’nin 14 sayısı galibiyet için yeterli olmadı.