SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Lionel Messi milli takım kararını açıkladı!

Şili ile oynana Copa America mücadelesinin ardından milli takımı bıraktığını söyleyen Lionel Messi, bu kararından vazgeçti.

Güncellenme: 01:05, 13/08/2016
Lionel Messi milli takım kararını açıkladı!

Copa America finalindeki Şili mağlubiyetinden sonra milli takımı bıraktığını söyleyen Lionel Messi, U dönüşü yaptı. Arjantinli süperstar, mavi-beyazlı forma ile tekrar oynamak istediğini açıklayarak taraftarlarını sevindirdi.

Arjantin Milli Takımı’nın yeni teknik direktörüEdgardo Bauza, Lionel Messi’in durumu ile ilgili yıldız oyuncu ile bir istişare yapmıştı. Şili maçının ardından “Benim için milli takım bitti” diyen süperstarın bu kararından cayacağı umudu taşınıyordu.

Lionel Messi mesajında şu ifadeleri kullandı:

Bu ülkeyi ve formayı çok seviyorum. Arjantin futbolunda yeteri kadar sorun var ve ben bu problemlere bir yenisini daha eklemek istemiyorum. Bir zarara yol açmak istemiyorum; aksine takıma elimden geldiğince yardım etmek istiyorum. Dışarıdan eleştiriler yapmak yyerine Arjantin futbolunda birçok şeyi düzeltmeliyiz. Son finalden bu yana kafamdan ayrılma konusunda çok şeyler geçti ama bu ülkeyi ve formayı çok seviyorum. Benim Arjantin forması ile devam etmemi isteyen insanlara teşekkür etmek isterim. Umarım yakın zamanda onları sevindirecek şeyler kazanırız”

AMKSPOR / DIŞ HABERLER

Lionel Messi

Yayınlanma Tarihi:22:57,