SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Süper Kupa’nın geliri 15 Temmuz şehit ailelerine

Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, Süper Kupa ile ilgili yaptığı açıklamada maç gelirinin 15 Temmuz'da hayatını kaybedenlerin ailelerine bağışlanacağını söyledi.

Güncellenme: 12:25, 11/08/2016
Süper Kupa’nın geliri 15 Temmuz şehit ailelerine

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, Beşiktaş ile Galatasaray arasında oynanacak Turkcell Süper Kupa’nın, 10. yılında ülke futbolunun geleneksel heyecanları arasına girdiğini söyledi.

Demirören, maç günü kitabında yer alan açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“2015-2016 sezonunun Spor Toto Süper Lig şampiyonu Beşiktaş ile Ziraat Türkiye Kupası sahibi Galatasaray yeni sezonun ilk büyük eşleşmesinde Turkcell Süper Kupa için mücadele edecek. Birlik ve beraberliğimizi en güzel şekilde gösterdiğimiz ve bir olduğumuz bu günlerde, futbolumuzun iki köklü ve güzide kulübü arasında gerçekleşecek bu mücadelenin tüm geliri, futbol ailemizin demokrasiye sahip çıkmasının bir simgesi olarak 15 Temmuz demokrasi şehitlerinin ailelerine bağışlanacak. Bu özverili ve onurlu davranış nedeniyle kulüplerimize teşekkürü bir borç biliyoruz.”

Sportif rekabetin centilmenlik sınırları içerisinde değerli olduğuna dikkati çeken Demirören, “Her iki takımımıza sahada başarılar diliyorum” ifadesini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:12:24,