SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’deki geleceği tartışılan teknik direktör Vitor Pereira’nın görevine son verildi. Yönetim, UEFA Avrupa Ligi play-off maçları öncesinde yeni teknik adam arayışlarına başladı.

Geçtiğimiz sezon başında Robin van Persie ile kriz yaşayan, sezon içinde Luis Nani ile arası açılan, Caner Erkin’i kadro dışı bırakan Pereira’nın, şampiyonluğu ezeli rakip Beşiktaş’a kaptırması, Portekizli çalıştırıcının Fenerbahçe’deki geleceğinin tartışılmasına neden olmuştu. Herkes sezon sonunda Pereira’nın kovulmasını beklerken, yönetim Portekizli ile bir yıl daha çalışma kararı almıştı. Bu sezonun başında da yeni bir sistem arayışına giren Portekizli teknik adamın koltuğu, Fenerbahçe’nin Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turunda Monaco’ya elenmesi ile iyice sallanmaya başlamıştı.

İLGİLİ HABERFenerbahçe`nin yeni hocası kim olacak?Fenerbahçe`nin yeni hocası kim olacak?

Bir dizi karar ile istifaya zorlanan Pereira’nın inadı sonrası yönetim, Portekizli çalıştırıcının tazminatını ödeyerek gönderilmesine karar verdi. Monaco maçından sonra arayışlara başlayan yönetimin, Manchester City’den ayrılan Manuel Pellegrini’nin getirmek için girişimlerini hızlandırdı. Bir süredir Pellegrini ile görüşme halinde olan sarı-lacivertlilerin, tecrübeli çalıştırıcıyı 4 milyon Euro’ya ikna ettiği iddia edildi.

Fenerbahçe yönetimi tarafından yalanlanan bu haber sonrasında diğer adaylarla görüşülmesi gündeme geldi.

İLGİLİ HABERVitor Pereira gitti sosyal medya yıkıldıVitor Pereira gitti sosyal medya yıkıldı

Fenerbahçe, sezon sonuna kadar alacağı olan 700 bin Euro’yu Pereira’nın hesabına yatırılacak. Portekizli ve yardımcılarının gelecek yıl alacağı toplam 2.7 milyon Euro ile birlikte rakam 3.4 milyon Euro bulacak. Yani Fenerbahçe’nin başına 2 yardımcısıyla birlikte gelen ve 1 yıllık daha sözleşmesi bulunan Portekizli ve yardımcılarının gönderilmesi nedeniyle kulübün kasasından toplam 8.7 milyon TL çıkacak.

Yeni teknik adama verilecek ücret ile maliyetin en az 15 milyon TL olması bekleniyor.

Yayınlanma Tarihi:14:51,