SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Michael Phelps günde 12 bin kalori alıyor

Madalya canavarı, yaşayan efsane, rekortmen Michael Phelps'in özel diyet programı belli oldu. Günlük 12 bin kalorilik yemek yiyor.

2000 Sydney Olimpiyatları’nda başladığı macerasını, 2004 Atina’da madalyalarla süsleyen, 2008 Pekin ve 2012 Londra’da da katıldığı yarışları domine eden ABD'li yüzücü Michael Phelps, Rio’da da yaşayan bir efsane olduğunu kanıtladı.
Phelps’in hikayesi henüz 5 yaşındayken başladı. Hiperaktivite tedavisine yardımcı olması amacıyla başladığı yüzme, kendisini genç yaşta tüm dünyanın alkışladığı bir şampiyon haline getirdi.
Yetenekli bir yüzücü olan Michael Phelps, başarısının temel nedeninin ise yoğun çalışması olduğunu belirtiyor. 15 yaşından bu yana havuza girmediği gün sayısının sadece 5 gün olduğunu belirten yıldız atlet, kalan zamanda, her gün en az iki saatini havuzda geçirdiğini belirtiyor.
Sarfettiği efor nedeniyle çok kalori harcadığına dikkat çeken Phelps günde 12.000 kalori alıyor ve beslenme programını şansa bırakmadan, özel bir diyet sayesinde yürütüyor.
İşte Michael Phelps'in özel diyeti...
KAHVALTI: Peynir ­ yumurtalı 3 sandviç, marul, domates, kızarmış soğan ve mayonez.
Ardından 2 fincan kahve, 5 yumurtalı omlet, 3 adet pudra şekerli Fransız tostu ve 3 çikolatalı pankek.
ÖĞLE: Garnitürlü makarna, 2 büyük hamburger, mayonezli peynirli sandviç, 1000 kalorilik bir enerji içeceği.
AKŞAM: Makarna, bir tam pizza ve yanında 1000 kalorilik bir enerji içeceği.