SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’da sürpriz ayrılık

Galatasaray Yönetimi, altı oyuncuyla 10 gün içinde yollarını ayırmak için yoğun mesai harcayacak.

Kadrosunu Eren Derdiyok, Tolga Ciğerci ve Luis Cavanda ile takviye eden Galatasaray, şimdi de şişik kadroda tasfiye harekâtına girişiyor. Jan Olde Riekerink’in düşünmediği 4 isimle on gün içinde yollar ayrılacak. İşte o isimler:
19 gün önce kadro dışı bırakılan Tarık Çamdal, Umut Bulut ve Olcan Adın, G.Saray’dan daha iyi kazandığı için gelen teklifleri düşük bulup gitmeye yanaşmıyor.
Olcan ve Umut’un gitmeye ikna edilmesi güçlü bir ihtimal. Ancak, Tarık Çamdal kulübü epey uğraştıracak gibi.
Sözleşmesi uzatılmadığı için ayrılmak isteyen Dzemaili, Drogba’nın oynadığı ABD’deki Montreal Impact’a gidecek. G.Saray, 2 milyon Euro bonservis istiyor ve pazarlığın bir hafta içinde sonuçlanması bekleniyor. Dzemaili, marta kadar Bologna’da oynayacak. Montreal’in de Bologna’nın da sahibi TacOil.
Riekerink, Sabri’yi sağ açıkta oynatmayı düşündüğü için yeni transfer Emrah Başsan’ın kiralanması gündeme geldi. Performansı da beğenilmeyen Emrah’ı üç kulüp istiyor. Yönetim de bu oyuncunun kiralanması için menajeri Ogan Tarhan ile bir görüşme yapacak.
Trabzonspor’un satın alma opsiyonunu kullanmadığı Salih Dursun’a Kayserispor, Kasımpaşa ve Karabükspor’dan teklif var.Riekerink, çalışma disiplinine tam not verdiği Salih Dursun’un Galatasaray’da forma giyecek düzeyde olmadığını belirterek, satılmasını istedi.(HÜRRİYET)