SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fransa Parker’la güldü

A Grubu'nun iddaalı takımlarından Fransa, Sırbistan'ı Parker'ın bitime 31 saniye kala attığı basketle 76-75 mağlup etti ve gruptaki ikinci galibiyetini aldı.

Güncellenme: 09:50, 11/08/2016
Fransa Parker’la güldü

Maça etkili başlayan taraf Fransa oldu. Hücumda inanılmaz bir performans ortaya koyan Fransa, savunmada da rakibine potayı göstermedi ve 20-4’lük seri yakalayarak maçın hemen başında farkı 16’ya çıkardı. Sırbistan hücumda Teodosic önderliğinde sayılar bularak farkı 9’a kadar indirdi ve ilk çeyrek Fransa’nın 26-17’lik üstünlüğüyle sona erdi.

İkinci çeyreğe de hızlı başlayan taraf yine Fransa oldu. Lauvergne ile pota altında etkili olan Fransızlar farkı tekrar 13’e kadar çıkarmayı başardı(30-17). Sırbistan yine periyodun sonlarına doğru etkili bir oyun ortaya koyarak farkı 4’e indirdi ve Fransa ilk yarıyı 40-36 önde kapadı.

Üçüncü çeyrekte ise Sırbistan rüzgarı vardı. Bu çeyrekte rakip potaya 24 sayı bırakan ekip 70-67’lik skorla son periyoda avantajlı girdi. Bitime 2.30 dakika kala Sırbistan farkı 5 sayıya kadar çıkardı ve 75-70 öne geçti. Bu bölümde sahneye çıkan Nando De Colo, üst üste iki hücumdan sayı çıkarmayı başardı ve farkı 1'e indirdi. Son sözü söyleyen ise Tony Parker oldu. Bitime 31 saniye kala kendi yarattığı sayıyla takımını öne geçiren Parker, maçı takımına getiren isim oldu.

Maçın yıldızı olan Euroleague MVP’si Nando De Colo 22 sayıyla takımının skor yükünü sırtladı.Sırbistan'da ise Raduljica 16 sayı ile takımının en skorer ismi olurken, Bogdanovic ve Teodosic 10'ar sayı attılar.